NHL: Jakub Voráček řídil obrat Philadelphie, Eliášův gól nepomohl

Český útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček třemi body pomohl svému týmu k zisku dvou bodů na ledě Washingtonu. Trefil se i Patrik Eliáš, ale jeho New Jersey prohrálo.

Jakub Voráček (druhý zprava) se raduje po gólu do sítě Washingtonu

Jakub Voráček (druhý zprava) se raduje po gólu do sítě Washingtonu | Zdroj: Reuters

Velké chvíle čtyřiadvacetiletého Jakuba Voráčka přišly v poslední desetiminutovce zápasu. Washington vedl 4:2, když osm a půl minuty před koncem Voráček dělovkou v přesilové hře nechytatelně snížil a zahájil závěrečný tlak letců.

Minutu před koncem hrála Philadelphia bez brankáře a na ledě nechyběl ani Voráček s Claudem Girouxem. V pozici vhodné pro střelu našel Voráček svého lépe postaveného spoluhráče před brankou a ten 65 sekund před koncem vyrovnal.

Šlo již o druhou asistenci českého útočníka. Poprvé Girouxovi nahrával již v první třetině.

V prodloužení dokonal obrat Vincent Lecavalier a zajistil Philadelphii druhý bod za vítězství v prodloužení. Flyers jsou v tabulce Východní konference NHL šestí se sedmdesáti body. Washington má o dva body méně.

Patrik Eliáš sice svým třináctým gólem v sezoně dostal New Jersey do vedení 2:1 nad San Jose, žraloci ale zápas otočili. Na Eliášovo doražení Merrillovy střely z 35. minuty po minutě reagoval vyrovnáním Raffi Torres. Ve třetí třetině pak góly Nieta a Marleaua rozhodly o výhře San Jose 4:2.

Krejčí a Michálek asistovali

David Krejčí si připsal dvě přihrávky u vítězství Bostonu nad New York Rangers. Dvě minuty před koncem první třetiny našel Jaroma Iginlu, který vyrovnal na 1:1, téměř přesně o 40 minut později rozjel akci, ze které Milan Lucic završil skóre na konečných 6:3.

U výhry Ottawy ve Vancouveru asistoval i Milan Michálek. Vancouver sice rychle vedl 2:0, hosté ale zápas otočili. Těsně po polovině zápasu pak rozjel český útočník akci, v jejímž závěru otočil Cody Ceci na 3:2 pro senátory. Ti nakonec v utkání pod širým nebem ještě jednu branku přidali.

Výsledky NHL
Washington - Philadelphia 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. a 37. Orlov (na první Erat), 14. Johansson, 34. Beagle - 12. a 59. Giroux (na obě Voráček), 33. Hall, 52. Voráček, 63. Lecavalier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.506.

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 25. Henrique, 35. Eliáš - 24. Couture, 36. Torres, 47. Nieto, 58. Marleau. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16.012.

Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 17. Perry, 14. Beauchemin, 24. Cogliano, 29. Silfverberg - 36. Sekera, 52. Dwyer, 59. Sjomin. Střely na branku: 34:52. Diváci: 17.174.

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Branky: 46. a 60. Holden, 18. Barrie, 20. O'Reilly, 57. Johnson, 60. Stastny - 27.a 38. Thompson, 17. Pyatt. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15.592.

NY Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Branky: 7. a 8. Vanek, 40. Strome - 39. a 45. Matthias, 51. a 56. Upshall, 44. Goc. Střely na branku: 38:34. Diváci: 13.008.

NY Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 4. Miller, 37. B. Richards, 56. McDonagh - 50. a 54. Campbell, 19. Iginla (Krejčí), 25. Hamilton, 30. Söderberg, 59. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.006.

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 3. Bissonnette, 28. Halpern - 44. Berglund, 48. Pääjärvi, 53. Shattenkirk, 59. Berglund. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.955.

Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Garrison, 12. Kassian - 16. MacArthur, 18. Karlsson, 31. Ceci (M. Michálek), 59. Greening. Střely na branku: 31:28. Diváci: 54.194 (hráno v rámci Heritage Classic).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít