O podobě vodňanského lesoparku v Zátiší rozhodne architektonická soutěž

Vodňany chtějí obnovit zašlou slávu lesoparku v Zátiší. Ten byl minulosti vyhledávaným výletním cílem. O jeho podobě rozhodne architektonická soutěž, kterou tento týden vyhlásilo město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodňany | Foto: Ben Skála, Wikimedia Commons

Oslovení obyvatelé Vodňan mají o proměně zanedbaného parku v Zátiší jasnou představu.

„Vzhledem k tomu, že mám malé děti, tak bych uvítala nějaké pískoviště, hřiště, kde by se mohly trochu vyblbnout,“ přeje si mladá maminka.

„Nějaké posezení s lavičkami a stezky, kudy se dá chodit. Záleží taky na finanční stránce, aby to nebylo zbytečně drahé,“ přidává další z vodňanských obyvatelek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystanou proměnu lesoparku ve Vodňanech se zajímala Jitka Cibulová Vokatá

Za první republiky byl areál o rozloze zhruba 22 hektarů nejoblíbenějším výletním cílem. Město chce tuto tradici obnovit, proto vyhlásilo architektonickou soutěž.

To, že lidé mají o toto místo zájem, potvrdila i jedna z akcí v loňském roce, říká místostarosta Vodňan Pavel Janšta.

„Vloni proběhla iniciační dílna re:vodňany v Zátiší, vzniklo zde několik kusů atypického mobiliáře. Chtěli jsme prověřit, zdali to místo funguje, či ne. Lidé si teď nově nacházejí důvod, proč tam zajít. My jsme samozřejmě rádi, zároveň jsme za to získali národní cenu za architektonický design a oslovil tento přístup i nadaci Proměny, která dala městu 900 tisíc korun, aby mohlo vyhlásit architektonickou soutěž,“ připomíná starosta.

Vyhlídky, rozhledna nebo cyklostezky

V architektonických návrzích by se podle Pavla Janšty mohly objevit vyhlídky, rozhledna, ale také stezky pro cyklisty a in-line bruslaře.

Radní v polovině května vyberou pět nejlepších projektů. Veřejnost se s nimi bude moci seznámit na výstavě na začátku září přímo v lesoparku v Zátiší.


Zvětšit mapu

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme