Obyvatelé Hradčan na Přerovsku přivítali prezidenta chlebem a solí

Během návštěvy Olomouckého kraje se prezident Miloš Zeman zastavil i v Hradčanech na Přerovsku, které se staly krajskou vesnicí roku 2013 a získaly zlatou stuhu. V obci ho přivítala stovka dětí s papírovými vlaječkami. Hlava státu ochutnala místní koláče a necelou půlhodinu si povídala s obyvateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Hradčanech přivítali prezidenta chlebem a solí | Foto: Monika Pustovková

Nejzvědavější byly děti. Zemana se ptaly zejména na to, co práce prezidenta obnáší. Zájem o návštěvu ale měli i dospělí.

„Já jsem samozřejmě ráda, že máme příležitost ho alespoň někdy vidět a že zavítá i do takových malých obcí. Tady teď došlo k velkému rozvoji. Staví se tu pěkné nové bytovky, hřiště. Je to upravená obec. Myslím si, že si to určitě zasloužíme,“ říká Blanka Hradilová.

Miloše Zemana si nenechala ujít ani Hana Smolková: „Hradčany se staly vesnicí roku, tak si myslím, že je docela dobré, aby se před lidmi ukázal. Komu se poštěstí vidět prezidenta? Ať už ho má rád, nebo ne. Myslím si, že je to pro lidi zážitek, zvlášť pro děti.“

Z Hradčan zamířil prezident do Přerova, kde se setkal s představiteli nemocnic v Olomouckém kraji. Zapojil se také do diskuze s Přerovany.

Městský dům v Přerově se při besedě s prezidentem zcela zaplnil | Foto: Monika Tomášková

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme