Putin zahájil paralympijské hry, české reprezentanty vedl lyžař Loska

Jedenácté zimní paralympijské hry byly slavnostně zahájeny. Výpravy 45 zemí přivítal zaplněný olympijský stadion Fišt i ruský prezident Vladimir Putin, jenž se ujal slavnostního zahájení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení paralympijských her | Zdroj: Reuters

Putin přečetl, stejně jako před měsícem při olympijských hrách, otevírací formuli poté, co výpravy všech zúčastněných států nastoupily na plochu stadionu.

České paralympioniky přivedl na plochu stadionu v roli vlajkonoše lyžař Stanislav Loska. Výpravu tvoří 18 sportovců, 14 z nich jsou sledge hokejisté, kteří již zítra vstoupí do paralympijského turnaje.

Slavnostního nástupu na stadionu Fišt se zúčastnily všechny výpravy včetně ukrajinské, která několik hodin před zahájením paralympiády oznámila, že nebude kvůli krizi na Krymu hry bojkotovat.

Ceremoniál se před zraky předsedy MOV Thomase Bacha a šéfa mezinárodního paralympijského výboru Philipa Cravena obešel bez protestů. Pouze členové dvou týmů, Řecka a Číny, ale mávali vedle svých i ruskými vlaječkami.

Sportovní akce pro handicapované sportovce z 45 zemí potrvá do 16. března a odehraje se ve stínu politického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Bojovat se bude o 72 sad medailí v alpském a klasickém lyžování, biatlonu, snowboardingu, sledge hokeji a curlingu.

ČTK, Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme