Grand Designérkou roku 2013 se stala návhářka Monika Drápalová

Monika Drápalová získala prestižní titul Grand Designer za rok 2013 a stala se tak absolutním vítězem cen Czech Grand Design. Do síně slávy českého designu zaslouženě vstoupila návrhářka Zdeňka Bauerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monika Drápalová se stala Grand Designérkou roku 2013. Na snímku s cenou, Kapkami štěstí, od loňské vítězky Lucie Koldové | Zdroj: ČTK

Monika Drápalová bodovala s kolekcí Free Circle, která experimentuje s městským stylem, už loni na jarním Fashion Week i podzimním Designbloku.

Pro její tvorbu je typická nápaditost, která ale není na úkor nositelnosti oděvů. Dlouhodobě pracuje v Čechách i ve Francii.

Spolu s titulem získává i částku 100 tisíc korun na vytvoření ceny pro vítěze dalšího ročníku. Její cenu v podobě skleněné kapky příslovečného štěstí vytvořila loňská nositelka titulu Grand Designer Lucie Koldová.

V síni slávy je ode dneška také návrhářka Zdeňka Bauerová, která se učila šít přímo u legendární Hany Podolské a módě se věnuje celý život.

Podařilo se jí vychovat několik generací významných návrhářů a proslavila se zejména spoluautorstvím oceňované kolekce pro Expo v Montrealu v roce 1967.

Slavnostní večer se nesl v antickém duchu a jeho záznam přinese ČT Art v pondělí večer.

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme