Čeští sledge hokejisté chtějí na paralympiádě páté místo. Pro fanoušky

Po výhře 2:0 nad Koreou si čeští sledge hokejisté na paralympiádě zahrají o konečné páté místo. Pokud v pátečním duelu proti Itálii uspějí, obhájí v Soči umístění z Vancouveru. Mají obrovskou motivaci poslední zápas turnaje zvládnout. Kvůli fanouškům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z porážek si nic nedělejte, vzkazují českým sledge hokejistům fanoušci. Tato branka Brdige rozhodla o jejich prohře s Kanadou

Z porážek si nic nedělejte, vzkazují českým sledge hokejistům fanoušci. Tato branka Brdige rozhodla o jejich prohře s Kanadou | Zdroj: Reuters

Ti jim doma na dálku drží palce a z nejrůznějších koutů republiky posílají povzbuzující textové zprávy i maily.

"Lidé u nás jsou nadšení. Příběh těch kluků, kteří přečkali ve svém životě zranění a teď bojují tady na ledě, to určitě strhne každého,"pochvaluje si trenér Jiří Bříza.

"Tak my to chceme hlavně pro ty diváky. Když nám chodí zprávy z České republiky, tak klobouk dolů před nimi. Pro ně to děláme," říká reprezentant Tomáš Kvoch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští sledge hokejisté hrají na paralympiádě pro fanoušky. Mluvili o tom s Pavlem Petrem

"Všichni píšou o respektu, že máme sílu, že hrajeme pěkný hokej, že ať si neděláme nic z porážek. Je to hodně povzuzující," přibližuje obsah zpráv docházejících do šatny reprezentačního výběru na paralympiádě 47letý obránce.

Hnacím motorem jsou také příznivci v hale Šajba. Na zápas Česko - Korea jich přišlo téměř pět tisíc.

"Ta atmosféra je úžasná. Musím je pochválit, že se přijdou podívat na zápas, ve kterém nehraje jejich země. Povzbuzují, fandí, mexické vlny... Neuvěřitelné," říká kouč Jiří Bříza.

Na zápase s Koreou nechyběl ani český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek. „Gratuluji vám k vítězství, hra byla zajímavá. V mládí jsem hokej hrával a díval jsem se na něj, ale překvapilo mě, jaká je to dynamická hra. Duel by nesmírně zajímavý a strhující,“ řekl hráčům velvyslanec.

Poslední vystoupení na paralympijském turnaji čeká český výběr v pátek proti Itálii.

Pavel Petr, Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme