Rozpočet Vrchlabí je letos téměř půl miliardy, sto milionů dá na fotbalový stadion

Vrchlabští zastupitelé schválili rozpočet na letošní rok, a to ve výši přes 421 milionů korun. Město bude letos hospodařit kvůli dvěma velkým stavbám se ztrátou 36 milionů. Více než 100 milionů půjde do fotbalového stadionu a 155 milionů do stavby průmyslové zóny. Část této částky ale pokryjí evropské peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustrační foto)

Peníze (ilustrační foto) | Foto: Ladislav Bába

Největší investice, která Vrchlabí v letošním roce čeká, je stavba nového fotbalového stadionu v areálu Vejsplachy.

Právě kvůli němu čekalo zastupitelstvo se schválením letošního rozpočtu až do března. Projekt stadionu se soutěží od začátku roku, stavět by se mělo začít v půlce dubna.

„V současné době probíhá výběrové řízení, teď je doba na odvolání. Firma, která je v současné době první v pořadí, by to postavila za 112 milionů korun,“ informuje místostarosta Alfréd Plašil z Volby pro město.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o investicích ve Vrchlabí připravila Hana Novotná

Dalších 155 milionů korun investuje Vrchlabí do další fáze stavby průmyslové zóny. Z toho se ale zhruba polovina částky vrátí do městské pokladny z dotací.

Jaká část zóny se v letošním roce dostaví, popisuje starosta ze sdružení ZVON Jan Sobotka.

„Letos se dokončí silnice Horka – Studenec a komunikace Dolní Branná – Kunčice. Měla by být zahájena rekonstrukce komunikace přes Studenec.“

Město se bude věnovat i podpoře sociálních aktivit. Čtyři miliony z rozpočtu jdou na podporu Diakonie, Pečovatelské služby a centra Psychologické podpory. Další dva miliony letos půjdou na stavbu čtyř sociálních bytů pro matky s dětmi, které se ocitly v dluzích.

„Takže by po dobu třeba jednoho roku našly azyl v tomto bytě, který by byl doplněn i o poradenskou službu. Ta by jim třeba pomohla řešit dluhovou past, do které se takové rodiny postupně dostávají,“ vysvětluje místostarosta Michal Vávra ze sdružení ZVON.

Vrchlabí čeká také řada menších staveb - doopraví se náhon u polikliniky a s ním i silnice, přibude nové osvětlení a zatrubní se Vápenický potok, který při rozvodnění ohrožuje stavby v okolí zahrádkářské kolonie v Hartě. V nejbližší době začne uzavírka ulice Českých bratří, a to kvůli výměně plynovodu a vodního potrubí.

Simona Bartošová, Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme