Brněnští zastupitelé rozhodnou o stavbě logistického centra Amazonu

Brněnští zastupitelé budou dnes naposledy rozhodovat, jestli ve městě bude logistické centrum Amazonu, nebo ne. Pokud smlouva hlasováním neprojde, internetový gigant Brno opustí. Dnešní upravený návrh smlouvy má velkou šanci na schválení, svou podporu mu vyjádřila velká koalice ODS a ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký internetový obchod Amazon plánuje v Dobrovízi u Prahy postavit nové distribuční centrum. Na snímku ze 14. listopadu je objekt, který je již v provozu a těsně sousedí s bytovou výstavbou v obci | Foto: ČTK

Sociálním demokratům navíc uložil hlasovat pro i městský výkonný výbor.

„Sociální demokracie zavazuje zastupitele hlasovat pro investici, která do Brna přinese velké množství míst, v tomto případě 1500 a více. A také velké finanční investiční prostředky, zhruba 3 miliardy korun,“ říká brněnský primátor za ČSSD Roman Onderka.

Pracovní místa jsou vesměs pro lidi se základním vzděláním. Takovou práci u nás často zastávají například cizinci. Onderka už o pracovních místech jednal s náměstkem ministryně práce a sociálních věcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání zastupitelstva, které bude rozhodovat o stavbě internetového prodejce Amazon, mluvil v Ranním interview Radiožurnálu brněnský primátor Roman Onderka z ČSSD

„Máme o tom písemnou komunikaci, kde mi přislibuje, že s Amazonem budou ve spojení a budou osobně řešit přes brněnský úřad práce právě tyto nezaměstnané,“ uvádí primátor.

Pokud ale zítra zastupitelé řeknou Amazonu ne, bude to znamenat úplný konec jednání a Amazon odejde jinam.

„Smlouva byla precizována poměrně dlouho, všemi politickými kluby v rámci jednání rady, a tudíž nepředpokládáme, že by se pak dále s projektem pokračovalo v lokalitě Brno-Černovická terasa,“ dodává Tomáš Budař z developerské firmy.

Odpůrcům velkoskladu Amazon vadí hlavně předpokládaný hustý provoz. Nově by do oblasti zajížděly desítky, v sezoně stovky kamionů denně. Musí se proto pro ně postavit nový sjezd z dálnice D1.

„Součástí materiálu, který se dnes bude schvalovat, je smluvní vztah s ŘSD, který nám zaručuje, že do podzimu roku 2017 by tento sjezd nebo nájezd na D1 mohl být vybudován,“ zaručuje Onderka.

Schéma průmyslové zóny Černovická terasa v Brně s vyznačením místa, kde by měl vyrůst velkosklad společnosti Amazon | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme