Suchý dostal v EL proti Salcburku červenou kartu, Basilej jde ale dál

Jediným českým hráčem ve čtvrtfinále Evropské ligy bude Marek Suchý. Obránce Basileje byl sice v Salcburku vyloučen už v 9. minutě, jeho tým přesto i v oslabení dokázal otočit na konečných 2:1 a po bezbrankové remíze z úvodního zápasu postoupil.

Hráči Basileje slaví postup do čtvrtfinále Evropské ligy

Hráči Basileje slaví postup do čtvrtfinále Evropské ligy | Zdroj: Reuters

Basileji se podařilo jako prvnímu týmu v soutěži zastavit nejproduktivnější útok Evropské ligy. V odvetném utkání ale tento fakt neměl dlouhého trvání, krátce po vyloučení Suchého se prosadil domácí Sorianao. Španělský útočník ke svému prvnímu místu v tabulce střelců připsal už osmý zásah.

Nepříznivě se vyvíjející skóre pro hostující tým vyvolalo nepokoje v sektoru fanoušků Basileje. Příznivci švýcarského klubu zasypali hráče Salcburku u rohového praporku plastovými lahvemi. Zápas rozhodčí Gräfe následně na 10 minut přerušil.

Viktoria Plzeň porazila Lyon 2:1, v Evropské lize ale končí

O postupu Basileje rozhodl druhý poločas. Krátce po přestávce vyrovnal kapitán Streller. Na jeho trefu pak navázal Sauro.

Dva nutné góly k obratu se už Salcburku vstřelit nepodařilo. Snažení domácích nepřidalo ani vyloučení Alana, který musel kvůli druhé žluté kartě hřiště v závěru opustit.

Výsledky odvetných zápasů osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Machačkala - Alkmaar 0:0
Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 90.+3 Mkrtčjan (Machačkala). První zápas 0:1, postoupil Alkmaar.

Benfica Lisabon - Tottenham 2:2 (1:0)
Branky: 34. Garay, 90.+5 Lima z pen. - 78. a 79. Chadli. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). První zápas 3:1, postoupila Benfica.

Fiorentina - Juventus 0:1 (0:0)
Branka: 71. Pirlo. Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 69. Rodríguez (Fiorentina). První zápas 1:1, postoupil Juventus.

Valencie - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)
Branka: 59. Alcácer. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.). První zápas 3:0, postoupila Valencie.

Neapol - Porto 2:2 (1:0)
Branky: 21. Panděv, 90.+2 Zapata - 69. Ghilas, 76. Quaresma. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). První zápas 0:1, postoupilo Porto.

Salcburk - Basilej 1:2 (1:0)
Branky: 22. Soriano - 50. Streller, 60. Sauro. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 86. Alan - 9. Suchý. První zápas 0:0, postoupila Basilej.

Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 po prodl. (0:2, 0:1), pen. 3:4
Branky: 20. Reyes, 75. Bacca. Rozhodčí: Proenca (Portug.). První zápas 2:0, postoupil FC Sevilla.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít