Za couvání v koloně na dálnici hrozí desítkám řidičů ztráta průkazu

Desítkám řidičů hrozí, že kvůli nehodám na středočeském úseku dálnice D1 přijdou o řidičské průkazy. Na velmi krátkém úseku se v pondělí staly dvě nehody. Velké množství šoférů, kteří do kolon i přes upozornění vjížděli, začalo z front couvat a sjíždět z dálnice. Podle policie jde o velmi nebezpečný přestupek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidiči se snažili z kolony na dálnici D1 vycouvat. Jde o velmi nebezpečné chování. Ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Policisté z dálničního oddělení Mirošovice viděli neposlušné řidiče na kamerách a hned na místě je zastavili. Couvala nejen osobní, ale i nákladní auta, tedy profesionální řidiči.

„Toto jednání je velmi nebezpečné. Řidiči by si měli uvědomit, že když couvají, obzvlášť ve špatném nepřehledném počasí, riskují život svůj, svých spolucestujících i život a zdraví toho, kdo do nich nabourá, a řidičů, kteří jedou okolo,“ říká vedoucí dálniční policie v Mirošovicích Miroslav Čihák.

„Pokud při rychlosti 130 kilometrů za hodinu dojde k nehodě, vozidla se od sebe odráží a způsobují kolem sebe škody,“ podotýká.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nebezpečném couvání řidičů na dálnici mluvil na Radiožurnálu vedoucí dálniční policie v Mirošovicích Miroslav Čihák

Couvání na dálnici je podle Čiháka poměrně závažný přestupek, za který řidiči hrozí pokuty pět až deset tisíc korun ve správním řízení a šest až dvanáct měsíců zákazu řízení a připsání sedmi trestných bodů.

Čihák také tvrdí, že řidiči se o nehodě mohli dozvědět z informačních tabulí s dostatečným předstihem.

„Na dálnici byla tři ohniska nehod, kde jsme měli všechny lidi a zachraňovali životy, zdraví a majetek osob v těchto nehodách. Pak jsme museli vyčlenit i lidi, kteří tyto neposlušné řidiče šli zkontrolovat,“ popisuje Čihák a dodává:

„Mimo jiné jsme zavolali na centrum řízení liniového provozu, takže už 15 kilometrů před kolonou řidiči věděli, že je tam kolona, že je úsek neprůjezdný, a mohli na dvou sjezdech dálnici opustit. Neučinili to.“

Eliška Malínská, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme