Pardubice jednají s dodavatelem přípojek kanalizace na třídě Míru. Cena je příliš vysoká

Výměny kanalizačních přípojek mohou zkomplikovat rekonstrukci pardubické třídy Míru. Firma, která je má nahradit, totiž nasadila vysokou cenu a ačkoli radnice vlastníkům objektů slíbila, že zaplatí půlku, mnozí váhají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce třídy Míru - Zelená brána v obležení bagrů | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Zásadní problém je nabízená cena,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

„Za město se snažíme velmi intenzivně jednat s možným dodavatelem kanalizačních přípojek. Chceme, aby ta cena byla pro majitele co nejpříznivější,“ dodává.

Město přitom chce, aby majitelé staré přípojky nahradili novými v souvislosti s rozkopáním celé ulice. Jinak hrozí, že v případě poruchy bude nutné opět kopat do nově opravené komunikace.

Do konce února příštího roku se má hlavní pardubická třída změnit v klidný, výstavní bulvár. Velkou část z ceny 120 milionů korun zaplatí zřejmě Evropská unie. Jednalo se i o úpravě návrhu třídy Míru jako pomníku letci Janu Kašparovi.

Dopravní omezení na Třídě míru
- zákaz vjezdu do ulic třída Míru a Sladkovského sever
- omezení dopravy v ulicích Pernerova, Sladkovského jih a Jindřišská
- provoz chodců bude probíhat nepřerušem
- MHD pojede odklonem: nám. Republiky – Sukova tř. - Masarykovo nám.
- zásobování, svoz odpadu: pondělí, středa a pátek v časech od 5 - 8 hod a od 19 - 21 hod

Cestující v pardubické městské hromadné dopravě se musí připravit na změny jízdních řádů některých linek. Trolejbusy budou jezdit přes Sukovu třídu spolu s linkami, které tudy už trasu mají. Denně jich bude 1100.

Do první poloviny 19. století tvořily třídu Míru pouze nízké přízemní domky. Teprve po požáru roku 1835 se tu zdvihnul stavební ruch a vznikaly nové stavby. Dům tu měl třeba i baron Artur Kraus, významná pardubická osobnost, podivín a vynálezce.

Původně se tato ulice jmenovala Královská třída. Dnes na ní podle mnohých nic hezkého, natož královského, není. Naopak, hlavní ulice je ostudou krajského města, už za pár dní se ale rozbité chodníky a záplatovaná vlnící se vozovka stanou minulostí.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme