Muž nalezený v Norsku by měl být Čech. Podle fotografie ho identifikovala rodina

Čeští policisté znají totožnost neznámého muže nalezeného v prosinci v Norsku. S velkou pravděpodobností se jedná o 36letého Čecha. Podle vyšetřovatelů ho bezpečně poznalo několik členů jeho rodiny. Proč pobýval v Norsku, zatím není jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý muž nalezený v Norsku | Zdroj: ČTK

Případ teď dál bude vyšetřovat norská policie, oznámila mluvčí české policie Eva Stulíková:

„Policie pracovala s několika poznatky, které se jí podařilo získat na základě fotografie uveřejněné v médiích. Ty jí dovedly ke konkrétní osobě.“

„Muž není, ani nebyl v této souvislosti v České republice pohřešován. Okolnosti jeho pobytu v Norsku jsou zatím nejasné. Veškeré informace, které má česká policie k dispozici, byly neprodleně předány norské straně, která koná vyšetřování,“ řekla Českému rozhlasu Stulíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ muže nalezeného v Norsku přiblížila česká konzulka Jitka Jirásková

Neznámý muž už ví o tom, že ho našla jeho rodina. On ale tvrdí, že mu jejich tváře a jméno, které uvedli, nejsou povědomé.

„Policie mi ukázala několik možných vodítek, ale nic z toho se mi nevybavilo,“ uvedl 36letý muž. Policisté teď chtějí porovnat jeho DNA se vzorky údajných rodičů.

Norská policie se snažila zjistit totožnost neznámého muže přes české velvyslanectví na začátku ledna.

Muže našla norská policie v prosinci na ulici před restaurací, bez dokladů a ve špatném zdravotním stavu. Byl podchlazený a na těle měl prý řezné rány. Úřady tak pracují s variantou, že mohl být obětí trestného činu.

„Poslala nám e-mail s fotografií tohoto muže a požádala nás o případnou identifikaci. Daného muže se nám bohužel nepodařilo identifikovat,“ přiblížila česká konzulka v Norsku Jitka Jirásková.

Pokud se potvrdí, že jde o českého občana, tak mu české velvyslanectví vystaví náhradní cestovní doklad, aby se mohl vrátit do České republiky.

České úřady prý identifikovaly muže nalezeného v Norsku, tvrdí tamní policie

Číst článek

Jana Vondráčková, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme