Separatisté propustili jednoho ze zadržovaných členů mise OBSE, je jím švédský důstojník

První ze zadržovaných členů mezinárodního inspekčního týmu ve Slavjansku je na svobodě. Proruští separatisté propustili v neděli Švéda, který má lehkou formu cukrovky. Podle svědků prý opustil budovu, kde rebelové zajatce drží, a odjel v autě OBSE.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté pustili na svobodu švédského člena mise OBSE zadržovaného s dalšími členy mise ve Slavjansku | Zdroj: Reuters

Ostatní vojenští pozorovatelé, které aktivisté zajali v pátek na východě Ukrajiny - včetně českého vojáka, jsou údajně v pořádku. Ve Slavjansku to řekl novinářům německý plukovník Alex Schneider.

Právě Němci vedou celou skupinu, kterou separatisté zadrželi. Berlín teď spolu s vedením OBSE usiluje o jejich osvobození.

Šéf separatistů ve východoukrajinském Slavjansku Ponomarjov tvrdí, že budou případně vyměněni za skupinu osob drženou úřady věrnými ukrajinské vládě v Kyjevě.

Napětí roste i v Doněcku. Skupina několika desítek osob vtrhla do budovy místní televize, která podle jejich názoru nevysílá objektivně. Požaduje část frekvencí pro televize z Ruska.

Separatisté na Ukrajině zřejmě zadrželi další dva cizince, na místě jsou i vyjednavači OBSE

Číst článek

Alexander Tolčinský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme