V České poště v Praze zasahovala policie, z manipulace zakázek obvinila dalších šest lidí

Ve dvou pražských pobočkách České pošty od rána zasahovali policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Konkrétně v centrále v ulici Politických vězňů a v pobočce v Olšanské ulici na Žižkově. Kriminalisté obvinili dalších šest lidí kvůli kauze zmanipulovaných stavebních zakázek. Obvinění navíc rozšířili u pěti osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centrále České pošty na rohu ulic Jindřišská a Politických vězňů (na snímku) a v Olšanské ulici na Žižkově zasahuje od rána policie | Zdroj: ČTK

„Policejní orgán zahájil pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze trestní stíhání proti šesti osobám, a to pro trestný čin sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.“

„Veřejné zakázky se dotýkají stavebních zakázek a autoprovozů. Všechny tyto zakázky se vztahují k České poště,“ potvrdila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zásah policie v pražských pobočkách České pošty sleduje Jana Čermáková

Podle mluvčího České pošty Ivo Mravinace nebyl provoz poboček nijak omezen a fungovaly normálně. Policisté přijeli neoznačeným autem a jsou v administrativních prostorách budov.

Tiskový odbor o důvodech zásahu nic neví, jen uvedl, že policie přišla asi v 6 hodin ráno.

„Komentáře jsou na státním zastupitelství. Mohu potvrdit, že ráno přišla policie a vyžádala si naši součinnost, kterou jim poskytujeme,“ řekl Mravinac.

Generální ředitel České pošty podle něj nejspíš detaily o zásahu zná. Nesmí ale nic říct, protože je vázaný mlčenlivostí.

Kriminalisté v případu stíhají už 15 lidí

Policie zasahovala na stejných pobočkách České pošty už v lednu, a to právě kvůli zadávání tendrů na stavební práce. Tehdy obvinila devět lidí, včetně bývalých zaměstnanců pošty, i samotnou Českou poštu.

Od zaměstnanců si tehdy policisté vyžádali dokumenty. V kancelářích České pošty strávili celý den a odjížděli až nad ránem. Dnešní zásah je podle Mravinace rozsahem menší. Policie v tomto případě stíhá už 15 fyzických osob a čtyři firmy.

Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček a zaměstnává přes 32 tisíc lidí. Roční tržby se loni pohybovaly kolem 19,5 miliardy a zisk přesáhl 300 milionů korun.

ČTK, Jana Čermáková, Simona Bartošová, Tereza Chlubná, Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme