Cykloturisté zahájili ve Strakonicích novou sezonu tradiční vyjížďkou

Z nádvoří hradu ve Strakonicích dnes dopoledne vyjeli cykloturisté do nové sezony. Mohli si vybrat trasy v délce od 17 do 60 kilometrů. Sešly se jich dvě stovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika | Foto: Ladislav Bába

„Nebojte se, nejde o závod. Dnes si jdete užít čerstvý vzduch, počasí nám vyjde,“ zní z amplionu těsně před startem.

„Na kole jsem strávil už hodně času. Samozřejmě jak léta přibývají, kilometry ubývají, ale šest sedm tisíc bývala moje každoroční norma. Jsem jedním z pořadatelů, už je to desátý ročník, pod záštitou města sedmý,“ říká zkušený cykloturista a tradiční účastník zahájení cyklistické sezóny ve Strakonicích Karel Hájek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahájení cyklistické sezóny ve Strakonicích sledoval reportér Václav Malina

Svůj bicykl má prý na jaro vzorně připravený. „To se musí všechno pořádně vyčistit, promazat, seřídit. A když na to síla nestačí, nebo se neví, zajde se za odborníky,“ směje se.

Jana Andrlová vzala syna a synova kamaráda. Troufnou si na 60 kilometrů. „Tempo budou udávat chlapci,“ soudí.

Řada lidí na startu prohlíží trasu v mapě. Mezi nimi i Josef Trča. „Já jsem se letos opět rozhodl jet nejdelší trasu 60 kilometrů, stejně jako v minulých ročnících. Zajedeme k soše Jana Žižky, do Putimi, Písku, na Štěkeň a na Strakonice,“ popisuje.

„Letos to nebude tolik náročné, je to prakticky celé kolem vody. Oproti minulým ročníkům, kde to bylo po lesních a polních cestách, po kamenech a do vršku. Tam to bylo horší,“ dodává s pohledem na své kolo s rokem výroby 1980.

Kromě dvou stovek cyklistů zahájili turistickou sezónu také vyznavači nordic walkingu. Na procházku s holemi jich vyrazilo 44.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme