V okolí Mount Everestu zmizel slovenský turista, který se na kole vydal kolem světa

V Nepálu vypuklo pátrání po Slovákovi, který záhadně zmizel v okolí Mount Everestu. Tomáš Princzkel na kole vydal na cestu kolem světa. Poslední svědci ho viděli večer 20. dubna. Slováci požádali o pomoc i Českou republiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mount Everest (uprostřed nejvyšší) | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý muž není členem žádné horolezecké výpravy. Na kole se vydal na cestu kolem světa a k Mount Everestu se podle všeho přijel jen podívat. Jde o zkušeného cestovatele, který je Nepálu už potřetí.

Policie našla v jeho hotelovém pokoji veškeré doklady, zavazadla i peníze. Z toho usuzuje, že muž šel jen na krátkou procházku.

Jediné, co má pravděpodobně u sebe, je mobilní telefon. Rodina tvrdí, že telefon stále zvoní, jen ho nikdo nezvedá. Nepálská policie se přístroj pomocí mobilních operátorů snaží lokalizovat.

Do pátrání po zmizelém Slovákovi se zapojil i vrtulník, zatím však neúspěšně.

Angažuje se také slovenské ministerstvo zahraničí, které ale má v Nepálu jen honorární konzulát. Podle slovenského tisku tak Slováci požádali o pomoc i Českou republiku.

Ondřej Bouda, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme