Je mezinárodní den tance. V Praze se tanečníci pokusí o rekordní baletní hodinu

Dnes je Mezinárodní den tance. Lidé budou tančit v sálech, klubech i divadlech, ale třeba také na ulici. Konkrétně v Praze se v improvizovaný baletní sál promění piazzetta Národního divadla, kde se mimo jiné chystá i zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Ve světě se den tance slaví už od roku 1982, v České republice se koná popáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink baletu | Foto: Corbis

Pražský rekord by se měl týkat největšího počtu tanečníků klasické baletní hodiny. Na piazzettě Národního divadla budou mít k dispozici na 200 metrů baletní tyče i klavírní doprovod.

„Vlastně každou variaci, která tam bude probíhat, bude zadávat jiný lektor, takže to vychází na nějakých asi 10 lektorů,“ upřesňuje Dita Táborská z pořádající iniciativy Vize tance.

Pokusem o rekord dnes v 15.30 oslavy u Národního divadla začnou. „Pak by tam mělo proběhnout vystoupení dětského baletu a studentů tance přímo z USA, pak od pěti hodin tam vystoupí taneční skupina 420PEOPLE a ME-SA,“ doplňuje Táborská.

Součástí programu bude i flashmob – tedy jakási rychlá, překvapivá akce většího počtu lidí – tombola či vystoupení Cirkusu Mlejn.

Program se pak přesune na náplavku u Rašínova nábřeží, kde bude pokračovat až do večerních hodin.

Marina Feltlová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme