Hejtman si o slučování benešovských středních škol promluví s učiteli i studenty

Odpůrci chystaného sloučení benešovské střední zdravotnické školy se školou odbornou se dnes dopoledne sejdou s hejtmanem Josefem Řihákem z ČSSD. Jednání se zúčastní zástupci učitelů a studentů, přítomen bude také radní pro školství Milan Němec (ČSSD).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Josef Řihák | Foto: Filip Jandourek

Studenti se teď učí přímo v areálu nemocnice. Když je ale přestěhují do prostor odborné školy, budou muset dojíždět na praxi asi dva kilometry. Obávají se také toho, že by kvůli sloučení mohla jejich škola úplně zaniknout.

Kraj chce školy sloučit kvůli malému počtu studentů. Dalším důvodem je fakt, že musí nemocnici platit nájem dva miliony korun.

Rodiče, učitelé i studenti píší proti tomuto záměru petice. Stěžují si navíc na nedostatek informací. Nejistota je prý ze všeho nejhorší. Mezery v komunikaci nakonec uznal i hejtman.

Ke sloučení mělo původně dojít v září letošního roku, odpůrcům se ale podařilo termín oddálit. Podle Josefa Řiháka by se mělo slučovat tehdy, až budou připravené učebny a laboratoře. Vidí to na září příštího roku.

Věra Hájková, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme