Zemědělská škola v Lanškrouně bude mít vlastní mlékárnu, díky dotacím EU

Střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně začne v nejbližších dnech stavět svoji vlastní mlékárnu. Na objekt, který bude sloužit pro praktickou výuku studentů, dostala evropskou dotaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně začne stavět vlastní mlékárnu. | Foto: SZEŚ Lanškroun

Zemědělská škola v Lanškrouně patří k největším zemědělským školám v Česku, co se týče počtu žáků zemědělských oborů. Škola má k dispozici vlastní školní statek, na kterém zajišťuje 80 procent potřeby praktického vyučování.

Mlékárna bude podle ředitele školy Davida Hrušky dalším doplňkem v areálu a přijde na deset milionů korun. „Je to zdroj pro naše žáky, kde se budou moci naučit, jak zpracovávat zemědělské komodity jako je kravské mléko,“ říká.

„Do budoucna uvažujeme o tom, že výrobky budou specifické pro naši školu a chtěli bychom, aby byly i vodítkem pro to, abychom nalákali další žáky. S tím, že jim budeme nabízet další možnost realizace,“ dodává.

Historie lanškrounské zemědělské školy sahá až do roku 1945. Vyvíjela se společně se školním statkem. Dnes jsou jeho součástí chovy skotu a koní, které slouží jako živé kabinety pro výuku žáků. Dosud školu absolvovalo víc jak 3 500 studentů.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme