Výstaviště v Lysé nad Labem hostí tradiční jarní výstavu Narcis i další akce

Výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku se proměnilo v obří květinový záhon. Až do neděle hostí tradiční jarní výstavu Narcis. Právě narcisů budou k vidění tisíce. Výstava nabízí i bohatý doprovodný program, mimo jiné třeba poradnu pro zahrádkáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava Narcis v Lysé nad Labem: Květinové aranžmá | Foto: Michal Trnka

Hlavním lákadlem výstavy je právě obří a všemi barvami hrající květinové aranžmá zasazené do prostředí jezírek nebo také vodních gejzírů. Tradičně jsou k vidění rozkvetlé jarní cibuloviny. Převažují narcisy, kterých bude na jediném místě bezmála osm tisíc. K vidění je také o něco méně tulipánů.

Podle zahradníka a hlavního autora květinové expozice Vlastimila Šindeláře nechybí ani tentokrát Květina roku - a tou je letos amarilis.

„Je to cibulovina, která se sází a roste za okny a může dorůst skoro metru. Nahoře se objeví květy, jakoby lilie. Říká se mu hvězdník, protože květy jsou ve tvaru hvězdy. Mají spoustu barev, třeba bílou, růžovou, a odrůd,“ popisuje Šindelář.

Odborníci poradí zahrádkářům

V rámci doprovodného programu výstavy jsou velmi oblíbené především nejrůznější poradny. V Lysé nad Labem má svůj stánek například Český zahrádkářský svaz. Zkušení odborníci poradí, jak správně pěstovat narcisy, tulipány a další květiny.

Pomyslné brány otevře o víkendu i poradna určená pěstitelům rajčat. Zájemci se dozvědí třeba to, jak rajčata úspěšně pěstovat na balkoně v panelovém domě.

Výstava Narcis v Lysé nad Labem: Květinové aranžmá | Foto: Michal Trnka

Na výstavišti v Lysé nad Labem se v těchto dnech potkávají také příznivci módních trendů v oblékání, kterým je určena další jarní výstava, a to Elegance. Její součástí jsou i různé soutěže.

Zatímco včera to bylo klání začínajících módních tvůrců, dnes poměří své síly mladé kadeřnice a kosmetičky. A podle manažerky výstavy Jitky Soldátové se bude na co dívat. „Na pódiu budou stolky se zrcadly a děvčata mají vytvořit nějaký avantgardní účes nebo líčení,“ vysvětluje.

Výstaviště v Lysé nad Labem bude obě akce hostit do neděle. A kromě nich mohou lidé navštívit ještě další dvě výstavy - Dětský sen a Regiony České republiky.

Výstava Narcis v Lysé nad Labem: Květinové aranžmá | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme