Brazilská prezidentka čelila protestům kvůli velkým výdajům na šampionát ve fotbale

Návštěvu brazilské prezidentky na stadionu zahajujícím letošní mistrovství světa ve fotbale poznamenaly protesty. Lidé si stěžovali na nedokončené stavby v chudinských čtvrtích a na velké výdaje spojené se šampionátem. Politici se přitom snaží před zahájením sportovního svátku pozvednout náladu v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilska prezidentka Dilma Rousseffová | Zdroj: Reuters

Žádná injekce optimismu, ale studená sprcha. Tak komentují média návštěvu prezidentky Dilmy Rousseffové na stadionu, kde bude za zhruba 5 týdnů zahájen světový fotbalový šampionát.

Rousseffová přiletěla do Sao Paula, aby se vyfotografovala s usměvavými dělníky na stále ještě nedokončeném stadionu Itaquerao.

Jenže už v tu chvíli se v centrálách tří největších firem, které pracují na zakázkách pro mistrovství, tlačili demonstranti a aktivisté nevládních organizací. S pěti se prezidentka setkala, aby si vyříkali stanoviska.

Z jiného pořadatelského města, Cuiabá, navíc přišla zpráva o smrti dalšího dělníka, už devátého na stavbě stadionů pro mistrovství.

Letecký pohled na Mane Garrincha, Národní stadion v Brazílii | Foto: Reuters

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme