Ulicemi Českých Budějovic projedou stovky lidí na kolech. Město čeká další cyklojízda

Organizátoři jarní Budějovické cyklojízdy dnes očekávají stovky účastníků. Fenomén cyklojízd městy vznikl už na počátku 90. let v San Francisku a rozšířil se do celého světa. Cílem podobných akcí je upozorňovat na cyklistiku jako na ekologický, ale mnohdy nebezpečný způsob dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jarní cyklojízda 22.4.2010, Argentinská ulice | Foto: Tomáš Vodňanský

Program Velké Budějovické cyklojízdy začne v 17 hodin na náměstí Přemysla Otakara druhého.

„Přijede dánská konzulka a otevře výstavu fotografií z Kodaně,“ uvádí jeden z pořadatelů cyklojízdy Lukáš Bajt ze sdružení Cyklobudějovice.

Přehrát

00:00 / 00:00

S organizátory Budějovické cyklojízdy natáčel reportér Martin Pokorný

„V 17.30 se vyrazí Krajinskou ulicí směrem k Mariánskému náměstí, dále k Igy Centru, Pekárenskou ulicí na Nádražní. Odtud k Žižkově třídě a zpátky na Senovážné náměstí a po stezce na náplavku u Dlouhého mostu, kde bude konec,“ popisuje trasu Bajt.

Stejně jako v minulých ročnících, ani tentokrát nebude policie uzavírat ulice. Zastaví dopravu pouze na nezbytně dlouhou dobu, než cyklisté projedou.

„Smyslem je, aby si lidé vyzkoušeli volný pohyb. Hlavní je upozornit na to, že jsou tu nějací cyklisté, kteří jezdí a rádi by zjednodušili svou dopravu ve městě,“ dodává spoluorganizátor Budějovické cyklojízdy Jan Žvak.

Sdružení Cyklobudějovice letos v krajské metropoli pořádá první ročník soutěže Do práce na kole. Ve spolupráci s dalšími občanskými spolky a s vedením města jeho členové připravují novou koncepci dopravy pro cyklisty.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme