Hamilton vyhrál i Velkou cenu Španělska a připsal si čtvrtý triumf v řadě

Britský pilot Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Španělska formule 1, a v celkovém pořadí mistrovství světa přeskočil svého stájového kolegu Nico Rosberga, který dojel v Barceloně na druhém místě.

Lewis Hamilton se raduje po vítězství ve Velké ceně Španělska

Lewis Hamilton se raduje po vítězství ve Velké ceně Španělska | Zdroj: ČTK

Pro Hamiltona to bylo první vítězství ve Španělsku v kariéře. Po celou dobu závodu to byl souboj obou jezdců Mercedesu. Hamilton vedl po druhé zastávce v boxech o pět sekund, ale Rosberg postupně jeho náskok stáhl.

Zejména v posledních dvou kolech musel Hamilton odrážet nápor svého stájového kolegy, který byl v závěru závodu evidentně rychlejší. Nakonec ale týmová jednička odolala a vybojovala čtvrté vítězství v řadě.

Na třetím místě projel cílem australský pilot Red Bullu Daniel Ricciardo, pro kterého to bylo nejlepší umístění v sezoně. Další smolný závod má za sebou obhájce titulu Sebastian Vettel z Německa.

Po nevydařené kvalifikaci, ve které měl technické problémy, startoval až z patnáctého místa. Tam ho odsunula penalizace za výměnu převodovky. Nakonec se prodral až na čtvrté místo, ale na pódium už nedosáhl.

Velká cena Španělska, 5. závod mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:41:05,155 (průměrná rychlost: 182,283 km/h), 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,636, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -49,014, 4. Vettel (Něm./Red Bull) -1:16,702, 5. Bottas (Fin./Williams) -1:19,293, 6. Alonso (Šp./Ferrari) -1:27,743, 7. Räikkönen (Fin./Ferrari), 8. Grosjean (Fr./Lotus), 9. Pérez (Mex./Force India), 10. Hülkenberg (Něm./Force India) všichni -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 5 z 19 závodů): 1. Hamilton 100 b., 2. Rosberg 97, 3. Alonso 49, 4. Vettel 45, 5. Ricciardo 39, 6. Hülkenberg 37, 7. Bottas 34, 8. Button (Brit./McLaren) 23, 9. Magnussen (Dán./McLaren) 20, 10. Pérez 20.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 197, 2. Red Bull 84, 3. Ferrari 66, 4. Force India 57, 5. Williams 46, 6. McLaren 43, 7. Toro Rosso 8, 8. Lotus 4.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít