Polsko se v odpovědi na ukrajinskou krizi nebrání přijmout další vojáky NATO

Polsko může podle Bronislawa Komorowského kvůli dění na Ukrajině přijmout na svém území více vojáků z jiných členských zemí NATO. Polský prezident to řekl po jednání s generálním tajemníkem NATO. Anders Fogh Rasmussen pak ve Varšavě zopakoval, že podle zpravodajských zdrojů aliance nejsou vidět žádné známky skutečného stahování ruských jednotek od ukrajinských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Bronislaw Komorowski

Polský prezident Bronislaw Komorowski | Zdroj: ČTK

Podle Bronislawa Komorowského je přijetí dalších jednotek NATO nejlepší odpovědí v nastalé situaci. V Polsku už od konce dubna operuje 150 výsadkářů americké armády.

Generální tajemník NATO ujistil Polsko, že aliance stojí při něm. Postoj tohoto vojenského společenství je podle něj pevný jako skála, pokud jde o obranu jeho členů.

Proruští separatisté neodloží referendum o nezávislém východu Ukrajiny. Putinovi navzdory

Číst článek

Polský prezident Bronislaw Komorowski na oplátku ujistil šéfa NATO, že se Varšava nebrání akcím aliance i za hranicemi členských států. Zda by mělo jít o nějakou operaci například na Ukrajině, nespecifikoval.

Slíbil ale, že Polsko bude podnikat kroky k tomu, aby byla aliance schopná dostát závazku přijít na pomoc napadenému členskému státu. Polská vláda se bude snažit splnit požadavek vydávat na obranu smlouvou stanovená dvě procenta HDP.

Ukrajinská vláda je připravená jednat s představiteli vzbouřeného východu země

Číst článek

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme