Na Příbramsku se protrhla hráz rybníka, voda vytekla na Kamýk nad Vltavou

Přívalový déšť způsobil problémy na Příbramsku, kde se protrhla hráz rybníka. Voda se pak prohnala obcí Kamýk nad Vltavou. V okolí zkomplikovala dopravu a statici tam museli zkontrolovat některé domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voda z polí a lesů zaplavila večer po přívalovém dešti obec Vavřineč na Mělnicku | Zdroj: ČTK

Voda v Kamýku nad Vltavou už opadla, ale statici museli zkontrolovat dva domy na břehu místního potoka. Ten je tak rozvodněný, že podemlel svah, na kterém domy stojí.

Statici nakonec rozhodli, že lidé v domech mohou zatím zůstat. U jednoho z nich je vidět, že potok doslova strhl část zahrady.

V nedalekých Zduchovicích se totiž ráno protrhla hráz rybníka Linhart a tak do Kamýku nad Vltavou po prudkém dešti dorazila druhá přívalová vlna.

Hasiči i místní stále uklízejí, čistí koryto potoka a i silnici, která je směrem na Zduchovice úplně uzavřená. Z polí se totiž na ni valí voda a místy je úplně pod vodou.

Podle předpovědi meteorologů by ve středních Čechách mohlo silně pršet ještě do dnešních 23 hodin. Povodňová bdělost je v kraji vyhlášena do čtvrtečních 21 hodin. Dosažení prvního stupně povodňové aktivity se očekává na povodí Berounky.

A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme