Prvním finalistou NHL jsou New York Rangers

Po dvaceti letech budou New York Rangers hrát o slavný Stanley Cup. V šestém zápase finále Východní konference NHL porazili Montreal Canadiens nejtěsnějším výsledkem 1:0 a po vítězství 4:2 v sérii postoupili do finále celé soutěže.

Hráči Rangers slaví postup do finále NHL. O Stanley Cup se utkají s Los Angeles, nebo Chicagem | Zdroj: ČTK

O vítězi rozhodla jediná situace. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se Rangers usadili v útočném pásmu, Brian Boyle našel před brankou volného Dominica Moora, který střelou z bezprostřední blízkosti zařídil rozhodující gól utkání.

Domácí měli v newyorské Madison Square Garden celý zápas střeleckou převahu a čtyřiadvacetiletý brankář Montrealu Dustin Tokarski si v připsal 31 zákroků, jeho protějšek Henrik Lundqvit pouhých 18.

Newyorský tým se do boje o Stanley Cup dostal po dvaceti letech. V roce 1994 porazil ve finále Vancouver Canucks a celou soutěž vyhrál.

Soupeřem Rangers ve finále budou buď Los Angeles King, nebo obhájci titulu z Chicaga. Kings vedou v sérii 3:2.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:
New York Rangers - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Moore. Střely na branku: 32:18. Diváci: 18.006. Konečný stav série: 4:2.

New York Rangers s trofejí pro vítěze Východní konference NHL.JPG | Foto: Reuters

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít