Na tři stovky hasičů a záchranářů se v Přerově zapojily do cvičení RAFEX 2014

Rozsáhlé povodně, kontaminace vodních zdrojů a srážka osobního vlaku s cisternou naplněnou kyselinou sírovou. To bylo námětem cvičení složek integrovaného záchranného systému RAFEX 2014 v Přerově. Záchranáři z celé republiky se potýkali s hrozbou ekologické havárie, zachraňovali lidské životy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tři stovky hasičů a záchranářů se v Přerově zapojily do cvičení RAFEX 2014 | Foto: Hasičský záchranný sbor Olomouck (HZSOK)

Vodní zdroje jsou v době povodní kontaminovány chemickými látkami, nemocnice je pod vodou a k tomu ještě na železnici ráno narazil do odstavené cisterny s kyselinou sírovou osobní vlak. Na místě je 90 zraněných lidí.

Hasiči a zdravotníci mají plné ruce práce. Všemi dostupnými prostředky se snaží zachránit cestující z vlaku a navíc je třeba zabránit ekologické katastrofě. Na místě pomáhá i psycholog David Dohnal.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Přerově proběhlo největší praktické cvičení složek integrovaného systému v Olomouckém kraji RAFEX 2014, na místě byla reportérka Jana Zemková

„V praxi to bývá hodně jiné, ale v rámci cvičení procvičujeme některé dovednosti, které potřebujeme,“ říká.

Nakonec všichni zvládli své úkoly na jedničku. A nebylo to snadné. Došlo i na opravdové kolapsy. Stres, vedro a nevšední zážitky udělaly své.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme