Řeka Sáva v Bosně klesá, nebezpečí vypuknutí epidemií ale trvá

Bosenská policie i armáda kontrolují břehy Sávy, hladina řeky ale pomalu klesá. Veterináři už také zlikvidovali tisíce kusů uhynulých zvířat, úřady přesto dál varují občany, aby se mršiny nesnažili sami odklízet. V této souvislosti ale narážejí na problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky povodní v Bosně a Hercegovině. 21. 5. 2014, Topcic Polje | Zdroj: Reuters

Řeka Sáva klesla oproti minulému dni o šest centimetrů. Federální jednotky policie i armády přesto i nadále hlídají podél jejích břehů.

Dnes a zítra se také mimořádně kvůli povodňové situaci schází parlament, aby jednal o úpravě rozpočtu. Záplavy totiž způsobily škody ve výši desítek miliard korun.

Sbírky pro Bosnu a Hercegovinu a Srbsko
ADRA: číslo účtu 34983498/0300, v.s. 510
Člověk v tísni: číslo účtu 51945194/0300
nebo dárcovská SMS DMS SOSBALKAN na číslo 87777

I proto vláda v Sarajevu potřebuje nejen materiální, ale také finanční pomoc. Například Čína poskytne v přepočtu asi šest milionů korun.

Světová turistická organizace zase vyzývá, aby do Chorvatska, Bosny a Hercegoviny i Srbska přijelo letos co nejvíce zahraničních návštěvníků, aby tím ekonomicky podpořili zasažené země.

Povodně v Srbsku, Bosně a Hercegovině | Foto: Český rozhlas

Robert Mikoláš, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme