Petice proti sportovnímu areálu v královéhradecké Třebši neuspěla

V královéhradecké městské části Třebeš bude stát nový sportovní areál. Odpůrci i příznivci Sportparku Hit iniciovali petice. Zastupitelé města ale multifunkční sportovní centrum opět podpořili. Prošlo díky jednomu hlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisový kurt | Foto: Fotobanka stock.xchng

Mezi těmi, kdo hlasovali pro, byl i náměstek primátora Martin Soukup z ODS. „Myslím si, že by tak město mělo v obdobných případech postupovat, pokud není schopno samo zajistit tuto občanskou vybavenost,“ říká Soukup.

Sportoviště s dětským hřištěm postaví společnost TP Best. Podle Soukupa navíc díky novému chodníku a lávce bude kratší cesta ke Hvězdě a k blízkému panelovému sídlišti.

Kritikům plánované stavby připadá cena, za kterou má společnost získat pozemky, nízká.

Cena jednoho metru čtverečního je zhruba 630 korun. S tím nesouhlasí nezávislá zastupitelka Lenka Fialová zvolená za KSČM.

„Cena navrhovaná v posudcích vychází od majitelů, kteří to staví,“ tvrdí Fialová. Posudky města podle ní byly s cenou daleko vyšší.

„Dovolila jsem si navrhnout částku 1100 korun, což si myslím, že je cena naprosto adekvátní,“ dodává zastupitelka. Její kolegové ale nakonec o jediný hlas schválili původní verzi návrhu.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme