Veslařům začíná mistrovství Evropy, české favority trápila zranění

Elitním českým skifařům letos příprava podle představ rozhodně nevyšla. Ondřej Synek bojoval se zraněným kolenem a Mirka Knapková se zády. Oba ale dnes vstoupí do mistrovství Evropy ve veslování, před polednem čekají rozjížďky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková odletěli na mistrovství Evropy

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková odletěli na mistrovství Evropy | Zdroj: ČTK

„Od začátku roku bojuji se zdravotními problémy, ať už to jsou virózy, nachlazení, nebo zranění. Většinou jsem musela na týden nebo 14 dní ubrat z tréninku, takže příprava neprobíhala úplně podle mých představ,“ říká Mirka Knapková, kterou v poslední době trápily problémy se zády a poraněný kotník.

Úřadující olympijská vítězka a evropská šampionka ale ví, že i tak se od ní očekává další velký výsledek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veslařské ME v Bělehradě sleduje reportér ČRo Jakub Marek

Přesto o svých ambicích mluví hodně opatrně. „Vůbec netuším, jaký závod bude, takže jsem sama zvědavá, jak bude probíhat,“ netroufá si odhadovat Mirka Knapková, která jako jediná z evropské špičky závodila už na březnovém světovém poháru v Austrálii, kde skončila čtvrtá.

Ondřej Synek si dnes v Bělehradu odbude svoji letošní premiéru. Nerozzávoděnost by mu vadit neměla. „Myslím si, že za 14 let vrcholového veslování by to neměl být problém, navíc mě čeká ještě rozjížďka, možná opravka, a semifinále, takže mám minimálně 2 závody na to, abych se rozjel,“ myslí si veslař.

Ani on neměl jednoduchou přípravu, když si v přípravě poranil koleno během hokeje.

Skifař Ondřej Synek se raduje z vítězství v závodě mistrovství Evropy ve španělské Seville | Foto: ČTK

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme