Na východě Ukrajiny pokračují boje, Kyjev zvažuje vyhlášení stanného práva

U východoukrajinského Slavjansku začala další fáze vojenské operace. Zástupce nové prezidentské administrativy Andrij Ševčenko navrhuje, aby bylo na východně Ukrajiny vyhlášeno stanné právo. Rusko naopak v návrhu rezoluce Rady bezpečnosti OSN požaduje ukončení bojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boje o letiště v Doněcku | Foto: Ivan Sekretarev | Zdroj: ČTK

„Na východě Ukrajiny, v Doněcku a Luhansku, je třeba dočasně zavést stanné právo,“ prohlásil zástupce nové prezidentské administrativy Andrij Ševčenko. Jen tak je podle něj možné dotáhnout takzvanou protiteroristickou operaci do konce.

V bojích u Slavjansku dnes zemřel nejméně jeden ukrajinský voják a 13 jich bylo zraněno. Ztráty na straně vzbouřenců nejsou známé.

„V okolí Slavjansku pokračuje antiteroristická operace, žádáme mírumilovné obyvatelstvo, aby zůstalo doma a nepřibližovalo se k pozicím teroristů. Riskují tak svůj život,“ varoval ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.

Přestřelky pokračují i v okolí Luhanska, kam měli údajně přejít ozbrojenci přes hranici z Ruska. Včera poničila ve městě exploze sídlo separatistů z Luhanské lidové republiky. Vzbouřenci tvrdí, že budovu poškodil nálet, Kyjev letecký útok popírá.

Rusko předložilo Radě bezpečnosti OSN návrh rezoluce k Ukrajině, ve kterém požaduje konec násilí a vytvoření humanitárních koridorů pro civilisty. USA návrh ostře odsoudily.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme