Překvapení na Olomouckém půlmaratonu. Vyhrál vodič Ronoh z Keni

Do Olomouckého půlmaratonu nastoupil Keňan Geoffrey Ronoh jako vodič favorizovaného krajana Wilsona Kipsanga. Závod, který původně nechtěl ani dokončit, nakonec překvapivě vyhrál. Mezi ženami prvenství vybojovala v novém rekordu půlmaratonu Keňanka Edna Kiplagatová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové Olomouckého půlmaratonu z Keni: Edna Kiplagatová a Geoffrey Ronoh | Foto: Tomáš Minarčík | Zdroj: Český rozhlas

„Chtěl jsem běžet deset kilometrů. Vytvořili jsme si ale velký náskok a měl jsem dost sil, proto jsem chtěl vydržet s Wilsonem Kipsangem co nejdéle,“ nechal se po závodě slyšet Ronoh, který vyhrál v čase 1:00:17.

„Cítil jsem se dobře, tak jsem se kolem patnáctého kilometru rozhodl pokračovat až do cíle,“ doplnil Ronoh. Ten za sebou nechal oba favorizované krajany Wilsona Kipsanga a Dennise Kimetta.

Keňan Geoffrey Ronoh v cíli Olomouckého půlmaratonu | Foto: Tomáš Minarčík

Nejlepší z Čechů byl Jiří Homoláč na dvanácté příčce.

„Jsem rád, že jsem mezi českými běžci konečně vyhrál v sérii RunCzech. S časem jsem také relativně spokojený, trať byla vynikající, až na ty kostky. Běželo se mi dobře, čemuž napomohlo asi i počasí,“ řekl po závodě Homoláč.

Nejlepší českou vytrvalkyní se stala Petra Pastorová, která doběhla třináctá. O tři místa za ní skončila Olomoučanka Petra Kamínková.

„Hrozně se mi to líbilo, s časem jsem spokojená, na víc jsem neměla. Jen byly docela nepříjemné kostky na trati, dával jsem raději pozor, abych neupadla. Navíc bylo více lidí, než minulý rok,“ hodnotila Olomoucký půlmaratón Kamínková.

Start Olomouckého půlmaratonu | Foto: Tomáš Minarčík

Olomoucký půlmaraton:

Muži: 1. Ronoh 1:00:17, 2. Kipsang 1:00:25, 3. Kimetto (všichni Keňa) 1:01:42, ...12. Homoláč (AK Kroměříž) 1:07:41, 13. Míč 1:08:50, 15. Kohut (oba Univ. Brno) 1:10:51.

Ženy: 1. Kiplagatová (Keňa) 1:08:53, 2. Mogesová 1:09:23, 3. Alemayehuová (obě Et.) 1:10:57, ...13. Pastorová (Seitl Ostrava) 1:17:35, 15. Sekyrová (AK Sokolov) 1:18:53, 16. Kamínková (AK Olomouc) 1:19:08.

Tomáš Minarčík, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme