Angličtí fotbalisté poznávali Brazílii, navštívili chudinskou čtvrť v Riu

Angličtí fotbalisté berou miliony korun týdně a svět obyčejných lidí hostitelské země MS, v extrémních případech i zubožených a žebrajících, by je vůbec nemusel zajímat. Ale oni se rozhodli poznat tu pravou Brazílii a během pauzy před zápasem s Uruguayí navštívili favelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rio de Janeiro, chudinská čtvrť Rocinha | Zdroj: Reuters

Rocinha je největší brazilskou favelou a patří ke kultivovanějším čtvrtím obyčejných až chudých lidí tady v Riu, ale živelnost, pestré barvy a vůně ani rušné lidské hemžení jí nechybějí.

Ve strmém kopci se tu v domcích často na sebe těsně nalepených tísní sedmdesát tisíc lidí, takže tu funguje pošta, školy, hřiště a veškerá další potřebná infrastruktura, kterou si teď přišli vyzkoušet i vzácní hosté.

Přehrát

00:00 / 00:00

S anglickými reprezentanty mluvil po návštěvě favely reportér ČRo Jan Kaliba

„Bylo to úžasné, šli jsme tam, navštívili jsme místní lidi a ti nás srdečně přijali. Cítil jsem se tam jako doma a zblízka poznali všechno, co její obyvatelé dělají a s čím se potýkají,“ popisuje návštěvu útočník Anglie Daniel Sturridge.

„Je to skvělá zkušenost, kterou si budu pamatovat po celý zbytek života. Natočil jsem si i nějaká videa a užil jsem si každou minutu,“ říká čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Někteří Brazilci fandí soupeřům, po vítězství se prý na problémy zapomene

Číst článek

Podobný zážitek si z této části Ria - nebezpečné i krásné zároveň - odnesl Danny Welbeck. „Jít se podívat, jak tu malé děti sportují, prohlédnout si zblízka capoeiru a zkusit si to s nimi. Byl to skvělý den a dobrý nápad, potkat se s dětmi z favely a poznat ji zblízka,“ těší útočníka Manchesteru United.

Návštěva nebyla náhodná, Angličané totiž přímo pod favelou bydlí, takže její pestrobarevnou, nesourodou směsici domů budou mít až do svého odjezdu z mistrovství den co den na očích, byť vnitřek jejich hotelu u pláže pod Rocinhou je podmínkám ve favele samozřejmě na míle vzdálený.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme