MS: Stadion Corinthians vyhovuje požadavkům pro fotbalový šampionát

Stadion, kde se bude zahajovat mistrovství světa ve fotbale, dostal zelenou. Organizační výbor v brazilském Sao Paulu oznámil, že Aréna Corinthians, která hostila teprve dva zápasy, je připravená. Ne vše se ale obešlo bez problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním ze dvou východů ze stadionu proudili fanoušci po zápase víc než hodinu. Na MS jich bude v Aréně o polovinu víc | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Už v 11 hodin se okolí stadionu, hlavně stanice metra a blízké nákupní centrum, začaly plnit fanoušky týmu Corinthians. Někteří jeli do Sao Paula osm hodin a přijeli už ve čtvrtek.

„Proč tak brzo? Abych dostal lístek. Těžko se na místě shánějí. Včera se mi to povedlo,“ říká.

Do poslední chvíle nebylo jasné, kolik vstupenek bude k dispozici. Úřady nedovolily otevřít severní provizorní tribunu. Nakonec bylo lístků 40 tisíc z šedesátitisícové kapacity. Plno bude až na zahájení mistrovství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na testu stadionu před mistrovstvím světa byl David Koubek

Celino Antonio sehnal jeden z lístků, které si nerozebrali organizovaní fanoušci: „Bohužel lístek stojí 250 nebo 400 realů. Někteří lidi dokonce stáli ve frontě jen se stovkou v kapse, a vypadli tak z řady, kde stáli dlouho.“

Lidé s megafony pomáhali usměrnit proud diváků. Páni fanoušci, pozor. Vchod do stadionu je tudy. Pro místní obyvatele ale zápas znamenal chaos.

„Je to hrozně zmatené a neorganizované, myslela jsem si, že je to normální zápas, tak bude normální všechno kolem,“ říká jedna ze žen, která marně čeká na autobus, který má konečnou na úplně jiné zastávce metra než obvykle. "Nejsem vůbec proti mistrovství. Je to naše bohatství. Ale je to třeba udělat dobře," říká Marluce.

Okolí stadionu včetně největší dopravní tepny, která má usnadnit přístup na zápas, bylo uzavřené - místní tvrdí, že kvůli demonstracím. Na místě je spousta zaměstnanců z dopravního podniku, stovky policistů. A radí. Podobně to vypadá také po zápase.

V pořádku i místa pro invalidy

Fanoušci Corinthians nebyli spokojeni s výkonem týmu, ale se stadionem ano, jako třeba Rodrigo: „Je to stadion evropského formátu. Uvnitř to je vybavené velmi dobře. Ještě chybí dodělat úpravy kolem stadionu. Ale myslím, že do začátku mistrovství to stihnou.“

„Stadion je dobrý. Má místa pro invalidy ve všech sektorech. Jen trochu vázne organizace,“ říká Douglas, který je na vozíku. Neměl problémy, protože ho přivezl ke vchodu do metra speciální autobus.

Většina lidí tady doufá, že pro mistrovství světa budou všechny tyhle problémy vyřešeny. Stejně jako FIFA.

MS ve fotbale 2014 v Brazílii - stadiony | Foto: Michal Jindra

David Koubek, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme