Olympionik Vavřinec Hradilek navštívil oceněné školy na Královéhradecku

Český olympijský výbor ocenil 15 základních škol za sportovní aktivitu při Olympijském víceboji. Cílem této akce bylo zapojit do sportování co největší procento žáků. Mezi odměněnými školami jsou i tři z Královéhradecka. Dvě z nich, v Hořičkách a v Trutnově, navštívila olympijská hlídka, jejímž členem je stříbrný medailista z her v Londýně, vodní slalomář Vavřinec Hradilek. S dětmi si nejen zasportoval, ale také odpovídal na jejich dotazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek byl hostem Radiožurnálu | Foto: Šárka Ševčíková

Kajakář Vavřinec Hradilek patří mezi nejlepší české sportovce současnosti. Několikrát stál na stupních vítězů při závodech Světového poháru a jeho zatím životním úspěchem je stříbrná medaile z Olympijských her v Londýně.

V Hořičkách přivítal tohoto českého reprezentanta dlouhotrvající potlesk, další si pak vysloužil, když si s dětmi zasoutěžil v člunkovém běhu a skoku z místa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympionik Vavřinec Hradilek zavítal mezi žáky v Hořovičkách, byl u toho i reportér Václav Plecháček

Překonat výkony špičkového vodního kajakáře se pak pokoušely samotné děti. Podle učitelky Ivety Faltové ty nejlepší, které má škola k dispozici. „Udělali jsme to spravedlivě podle výkonů,“ vysvětluje učitelka.

Vzácnou návštěvu si ale užily i ostatní děti. Vavřinec Hradilek a také dvojnásobný účastník olympijských her a mistr světa v severské kombinaci z roku 1970 Ladislav Rygl totiž odpovídali na všetečné dotazy.

„Potěší mě některé dotazy, například když se zeptá, jaké je to prohrát, protože to je ve sportu hodně důležité. Jedeme po patnácti školách po celé České republice, takže jsme byli na Moravě, v severních a jižních Čechách, na západě, takže jsem rád, že to funguje,“ přiznal úspěšný český reprezentant současnosti.

Vavřinec Hradilek mezi žáky Základní školy v Hořičkách | Foto: Václav Plecháček

Jeho slova doplnil i zmiňovaný Ladislav Rygl. Ten po ukončení aktivní kariéry vychoval jako trenér řadu úspěšných sportovců, a tak si nemohl nevšimnout, že dnešní mládež je na tom s pohybem o něco hůř než dřív.

„Děti byly schopnější, protože měly víc tělocviku, i toho normálního, přirozeného, třeba na vesnici. Teď zase víc znají počítače, ale pracuje se s nimi pěkně i teď,“ říká Ladislav Rygl.

A důkazem jsou kromě dětí z Hořiček také žáci trutnovské Základní školy Rudolfa Frimla a nebo Základní školy v Ostroměři. I tyhle školy Královéhradecka totiž patří mezi elitní patnáctku v celkové konkurenci více než 500 škol z celé České republiky.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme