Statik uzavřel kladenský zimní stadion, hokejisté musí trénovat jinde

Kladenský zimní stadion je v havarijním stavu. Statik našel závady na konstrukci střechy a stadion uzavřel. Rekonstrukce bude trvat až do listopadu a vedení klubu se tak dostalo do velmi složité situace. Musí totiž hledat prostor pro zápasy a tréninky všech svých týmů dospělých a mládeže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladno - zimní stadion | Foto: Jana Káninská

„Konstrukce střechy nebyla od začátku udělaná dobře a stav se neustále zhoršoval,“ říká Dan Jiránek, primátor města Kladna, které je vlastníkem zimního stadionu.

Zastupitelstvo zareagovalo na havarijní stav střechy okamžitě a během krátké doby vypsalo výběrové řízení na zhotovitele opravy. „Je to majetek města, a když přijde statik, že by střecha mohla spadnout, dáte všechno stranou. Stadion se uzavřel a musí se provést oprava,“ uvědomuje si primátor.

Přehrát

00:00 / 00:00

S primátorem Kladna mluvil reportér ČRo Petr Kadeřábek

Město už s rekonstrukcí stadionu ve svém rozpočtu počítalo. Před rokem vybralo v soutěži firmu, která provede stavební úpravy tak, aby stadion splňoval kritéria pro extraligu. Rekonstrukce začala v dubnu a měla být hotová v půlce srpna.

Teď ale musela kladenská radnice práce zastavit a narychlo sehnat peníze na opravu střechy. „Cena se pohybuje na úrovni 8 milionů korun. Celkem bude rekonstrukce stát 32 milionů, v rozpočtu máme schválených 30 milionů, takže výrazná změna to nebude,“ těší primátora Dana Jiránka.

Už z ceny je jasné, že střecha neprojde kompletní rekonstrukcí, ale jen zabezpečením, které má vydržet po dobu minimálně pěti let. Za tu dobu musí majitel stadionu naplánovat celkovou výměnu střechy a sehnat na ni finanční prostředky.

Mládež bude trénovat v okolních městech

V klubu ale nastaly horké chvilky. V Kladně totiž nehraje pouze tým dospělých, ale dalších 22 mládežnických družstev. „Bylo by daleko horší, kdyby střecha spadla. Ať je to tak, jak to má být, my si poradíme,“ věří generální manažer mládeže Rytířů Josef Zajíc.

Kromě týmu dospělých, kteří budou trénovat na vedlejší ledové ploše a po dobu rekonstrukce stadionu budou hrát zápasy první ligy na hřištích soupeřů, se musí vedení klubu postarat o svých 22 mládežnických celků.

„Je to obrovská zkouška. Musíme přeorganizovat úplně všechno. Máme 23 kategorií a rozdělit je na jednu plochu je neřešitelný úkol," ví manažer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v kladenském hokeji řeší také manažer mládeže Rytířů Josef Zajíc.mp3

Zástupci vedení Rytířů tak oslovili okolní kluby, zda by mohli se svými týmy u nich trénovat a hrát. „Ideální by bylo, kdyby nám ve dvě hodiny rodiče přivezli děti a v šest bychom je vrátili. Pokryli bychom dopravu a trénovali bychom v Kralupech, ve Slaném nebo v Berouně,“ plánuje šéf kladenské mládeže.

Okolní kluby ale mají svůj program. „Museli bychom se s nimi nějak sloučit. Zatím se tomu nikdo nebrání, naopak jsou rádi, protože dojde k promíchání. Hlavně v Kralupech k nám vystupují velmi pozitivně. Mám z toho velkou radost, protože pomocná ruka v krizi je fajn,“ těší Josefa Zajíce.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme