Řidiči, který kvůli vybírání parkovného srazil ženu, hrozí tři roky ve vězení

Policisté obvinili řidiče, který kvůli 15 korunám v Třebíči srazil ženu. Za ublížení na zdraví mu hrozí až tři roky vězení. Případ se stal letos v únoru. Když se muži postavila výběrčí parkovného do cesty, nejprve ji slovně urazil a následně nabral na kapotu. Pro 24letou Ivanu Raškovou jde o velké zadostiučinění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

„Lidi nechtějí platit, i když je to třeba jen 15 korun, a neuvědomují si, že já to dělám jako práci,“ stěžuje si na stále rostoucí agresivitu řidičů 24letá Ivana Rašková.

Obsluha parkoviště je podle ní nevděčné zaměstnání. „Nechci je odírat o peníze, ale je to moje práce, jsem za to placená a hodně lidí si tohle neuvědomuje,“ upozorňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh ženy, kterou v Třebíči srazil řidič kvůli 15 korunám, zaznamenal Michal Malý

Agresivní řidič Ivanu Raškovou nejprve slovně urazil, a když si stoupla před jeho auto, aby si opsala značku, tak se rozjel přímo proti ní. Policisté řidiče tento týden obvinili. Za ublížení na zdraví mu hrozí až tři roky vězení. Potrestání řidiče Ivana Rašková vnímá jako zadostiučinění.

„Určitě jsem ráda, že z toho nevyjde beztrestně, protože mám malou dceru, a kdyby mě srazil ve větší rychlosti… Člověk přemýšlí, co by se stalo. Nebyl příjemný pocit,“ popisuje.

Dodává, že teď se jí ulevilo. „Určitě, protože si myslím, že pokud to neudělal poprvé, tak nepatří za volant. Teď jsem to byla já a příště to může být někdo jiný nebo třeba malé dítě.“

Michal Malý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme