řidič

| ČTK |Regiony

Za vytlačení dodávky si řidič odsedí 6,5 roku ve vězení. Soud mu trest snížil o 9 let

Olomoucký vrchní soud dnes snížil o devět let trest Martinu Novákovi, který vytlačil dodávku s šesti lidmi svým jaguarem na svodidla v Žabovřeské ulici v Brně. Místo 15,5 roku za pokus o vraždu ho poslal do vězení na 6,5 roku za pokus o těžké ublížení na zdraví. Snížení trestu a změnu kvalifikace navrhovala nejen obhajoba, ale i státní zástupce. Dodávka při nehodě havarovala, dva lidé se zranili. Kromě trestu soud muži uložil zákaz řízení na deset let.

| ČTK, Kateřina Daňková |Regiony

Soud dal polskému řidiči za srážku kamionu s pendolinem 8,5 roku vězení

Osm a půl roku vězení udělil dnes Okresní soud v Novém Jičíně polskému řidiči Slawomirovi Wojciechu Sondajovi, který loni ve Studénce zavinil srážku kamionu s pendolinem. Rozsudek je pravomocný. Muži hrozilo za obecné ohrožení z nedbalosti až deset let. Padesátiletý Polák vjel s kamionem na červenou na železniční přejezd, kde ho uvěznily závory. Krátce na to do kamionu narazil vlak. Nehodu tři lidé nepřežili. Dvě desítky dalších utrpěly zranění.

|Maňourová Anna, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Policista z elitní ochranné služby čelí podezření, že řídil opilý

Policista z ochranné služby asi řídil opilý. Denně přitom na tomto elitním útvaru školí řidiče, jak bezpečně vozit a chránit vrcholné politiky. Když se na začátku listopadu vracel z večírku, odmítl při policejní kontrole krevní test. Podle zákona se tak automaticky dopustil přestupku. Trestný čin by policista spáchal, pokud by měl v krvi víc než 1 promile alkoholu. Jestli před jízdou pil nebo ne, už ale teď nikdo nezjistí.

| ČTK, ČRo |Regiony

Řidič jaguaru dostal za vytlačení dodávky 15,5 roku vězení. K soudu přišel opilý

Patnáct a půl roku vězení dostal u soudu řidič, který před dvěma lety se svým jaguarem vytlačil v centru Brna na betonová svodidla dodávku se šesti lidmi. Dodávka kvůli tomu havarovala, dva cestující utrpěli zranění. Soud řidičovo počínání kvalifikoval jako pokus o vraždu. Osmatřicetiletý muž dnes navíc přišel na jednání pod vlivem alkoholu.