Z uzavírky mezi Jihlavou a Pelhřimovem zřejmě zmizí některé semafory

Trpělivost dochází některým řidičům na cestě mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Semafory, které stojí na průjezdné cestě bez dělníků, někteří z nich odmítají respektovat, a riskují tak střet s protijedoucím autem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní semafor, světelná signalizace | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Fotobanka PhotoXpress

Na opravované silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem ztrácí někteří řidiči nervy. Na úseku před Hubenovem stál o víkendu v obou směrech semafor, který je nechal dlouhé minuty čekat i přesto, že silnice byla sjízdná a nebyli na ní dělníci.

Někteří řidiči proto riskovali a vjížděli na cestu i přes červenou. Janě z Pelhřimova, která úsekem jezdí, způsob uzavírky vadí.

„Je to normální, že se nepracuje a je to uzavřené a člověk čeká? Jsem naštvaná. Normálně to jezdím za půl hodiny maximálně. Teď už jedu o deset minut déle a ještě nejsem u konce,“ konstatuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na problematické uzavírce se byla podívat reportérka Olga Štrejbarová

dohlášení: Situace by se měla uklidnit už na začátku srpna, kdy firma zvažuje odstranit semafory a poslední vrstvu asfaltu položit některý ze zářijových víkendů.

Nekonečné kolony, nepořádek a zápach z motorů samozřejmě vadí lidem, kteří bydlí v okolí opravovaného úseku. Paní Marie z okraje Hubenova má strach větrat. Výfuky aut běží pod jejími okny naplno většinu dne.

„Někteří motor zhasnou, někteří ne. Když jezdí na šestou do práce, je tady kolona. A pak celé odpoledne, když jezdí z práce. Škarpy jsou plné špačků a papírků,“ tvrdí.

Vyhrocená situace směřuje k úspěšnému cíli. V úterý nebo ve středu bude kontrolní den. Během něj se rozhodne, zda by nebylo možné odstranit semafory a cestu zprůjezdnit.

Poslední finální vrstvu silnice by pak firma položila o některém zářijovém víkendu.

Stejný plán je také u nového kruhového objezdu, bývalé ypsilonky ve směru Jihlava, Telč, Pelhřimov, kde policisté také registrují dopravní nehody netrpělivých řidičů.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme