Rally Bohemia ovládli Kopecký s Dreslerem. Pecha zastavil patník

41. ročník automobilové Rally Bohemia už zná vítěze i poražené. Vyhrála posádka týmu Škoda Morosport Jan Kopecký, Pavel Dresler startující s vozem Fabia super 2000, která obhájila loňské prvenství. Naopak smůlu si vybrali Václav Pech s Petrem Uhlem. Slibně rozjetý závod pro ně skončil v sedmé rychlostní zkoušce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Fabia super 2000 Jana Kopeckého

„Nedobrzdil jsem zatáčku, která byla na bahně, a svezli jsme se smykem do louky. Snažil jsem se vrátit zpátky na cestu, ale vybral jsem si místo, kde byl zarostlý starý žulový patník. Přeskočili jsme přes něj tak nešťastně, že se ohnulo zadní rameno, které později prasklo,“ popsal rozhodující okamžik celé soutěže vedoucí muž průběžné klasifikace republikového šampionátu Václav Pech.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hlavními hvězdami Rally Bohemia mluvil reportér ČRo Pavel Petr

Na nic se nevymlouval. Ví, že chyby k automobilovému sportu patří. „Jednoznačně chyba. Krizi jsem vyřešil, ale jak jsem pospíchal zpátky, tak jsem si to místo pořádně neprohlédl,“ lituje řidič Mini Cooperu S 2000.

Po úvodní etapě měla přitom k dobru plzeňská posádka osmnáct sekund. V té druhé se ale s Janem Kopeckým přetahovali. „Obul tvrdší gumy, na první rychlostní zkoušce bylo sucho, na druhé zase vlhko, což hrálo do noty nám. Myslím, že to by pokračovalo ve vteřinovém souboji celý den,“ odhaduje Václav Pech.

Jan Kopecký se naopak prezentoval bezchybnou jízdou. Po průjezdu cílovou rampou mohl slavit. „V takovém počasí není žádný závod jednoduchý. V druhých průjezdech to bylo hodně těsné, navíc jsme jeli potmě,“ upozorňuje jezdec se Škodou Fabií super 2000.

„Dnes ráno to hodně klouzalo. Ve druhém průjezdu to vyschlo, ale v lesích si člověk musel dávat pozor. Auto jelo skvěle, neudělali jsme zásadní chybu a jsme na prvním místě,“ těší Jana Kopeckého.

Souboj tovární posádky právě s Václavem Pechem a Petrem Uhlem byl až do sedmé rychlostní zkoušky bitvou o každou sekundu.

„Motivace byla pokusit se ho stáhnout, nebo ho předskočit. Byla by to velice těžká práce, ale všichni jsme tomu věřili a dělali jsme pro to maximum,“ říká vítěz Rally Bohemia.

Jan Kopecký, vítěz Rally Bohemia | Foto: Pavel Petr

Pro posádku škody to v letošní sezóně byl druhý domácí start. V Českém Krumlově po defektu nedokončil. I proto si na domácí trati chtěl spravit chuť. „Je to rally. Chybu může udělat každý. Venca možná dnes znervózněl,“ odhaduje Jan Kopecký.

Na závodech tradičně doprovází otec Josef. Sám bývalý vynikající jezdec na okruzích. „Umí jezdit rychle a dneska rychleji, než jsem jezdil já. Nejezdil jsem rally, tak se mi těžko odhaduje, co by bylo nejlepší udělat.“

Pro druhé místo si dojel Ital Umberto Scandola a třetí skončil Němec Sepp Wiegand.

Rallye Bohemia, pátý závod mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:30:36,1, 2. Scandola, D'Amore (It./Škoda Fabia S2000) -43,9, 3. Wiegand, Christian (Něm./Škoda Fabia S2000) -1:10,8, 4. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -1:26,9, 5. Vlček, Lasevič (Škoda Fabia S2000) -5:24,0, 6. Votava, Synáč (Mitsubishi Lancer Evo IX) -6:35,3.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme