Za priority justice označil premiér insolvence, exekuce a novelu občanského zákoníku

Ministerstvo spravedlnosti by mělo mít v oblasti legislativy tři priority. Po dnešní návštěvě tohoto resortu a po jednání s ministryní Helenou Válkovou z hnutí Ano to uvedl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference ČSSD Bohuslav Sobotka

Tisková konference ČSSD Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„Jsem rád, že návrhy – ať už je to novela občanského zákoníku, insolvenčního zákoníku, novela exekučního řádu – se opravdu připravují na ministerstvu spravedlnosti,“ konstatoval předseda vlády.

„A budu se těšit, až návrhy dorazí do vlády a budeme je moci poslat do parlamentu. Je to jedem z důležitých úkolů, které si vládní koalice stanovila,“ poznamenal Sobotka.

Ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO chce víc peněz pro zaměstnance soudů, justiční a vězeňskou stráž.

Zmínění zaměstnanci resortu spravedlnosti berou podle ní ve srovnání s ostatními ozbrojenými složkami státu podprůměrné platy.

Helena Válková | Foto: Filip Jandourek

„Takzvaně jsem si tady ohřála svou polívčičku a poprosila jsem pana premiéra o podporu. Celníci, policisté, hasiči dostávají více."

"Čímž neříkám, že bychom chtěli skokově rozdíl vyrovnat, ale rozhodně chceme, aby se na naše ozbrojené složky nezapomnělo,“ uvedla Válková.

Ministryně s premiérem si také navzájem potvrdili, že novým náměstkem Válkové pro vězeňství se stane bývalý šéf finanční policie Vladimír Zimmel.

Helena Válková ve vládě | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme