Volejbalistky léčí šrámy z cestování na Grand Prix, v letadle strávily patnáct hodin

České volejbalistky se chystají na vstup do prestižní skupiny světové Grand Prix. Na úvod se v pátek střetnou s Chorvatskem v duelu, ke kterému musely cestovat 6400 kilometrů do vzdáleného kazašského Almaty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky v kvalifikaci o evropský šampionát

České volejbalistky v kvalifikaci o evropský šampionát | Foto: Český volejbalový svaz

Volejbalistky strávily na cestách patnáct hodin. Ještě než poprvé nastoupily do letadla, pečlivý lékař Filip Marek, každé z nich vpíchl injekci. Prevencí chtěl zabránit jakýmkoli komplikacím.

„Hráčky jsou během cesty vzhledem ke své výšce a stísněným podmínkám letadla vystaveny vysokému riziku hluboké žilní trombózy. Z ní může vzniknout i embolie,“ varuje Filip Marek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na palubě letadla do Almaty nechyběl zpravodaj Kamil Jáša

Čemu se zabránit nedá, je únava. Lékař neustále nabádal všechny hráčky, aby nezapomínaly na pitný režim. „Důležitá je hlavně hydratace,“ dodává.

Ani italský trenér české reprezentace Karlo Parisi nemá speciální recept na vyhnání únavy z těla. „Speciální recept neexistuje, proto jsme v Almaty už týden před prvním zápasem. Chorvatsko a Austrálie jsou na tom stejně,“ podotýká kouč.

Přestože dlouhé přelety z kontinentu na kontinent volejbalistky nebaví a unavují, tentokrát si smečařka Helena Havelková se svými spoluhráčkami alespoň ukrátily dlouhou chvíli.

„Přišla za námi letuška, která má před svatbou, dělá nějaké video, v kterém chce mít od všech možných národností v turečtině řečeno, že svého budoucího manžela miluje. Napsala nám to, tak jsem to asi v pěti, šesti řekli,“ prozradila Havelková.

Kamil Jáša, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme