Krkonošská střediska jsou plná, jezdí Češi, Němci, Belgičané i Holanďané

Letní sezona v Krkonoších je v plném proudu. Po váhavém startu se rozjela naplno v půlce července, kdy začaly německé prázdniny. Postupně se přidali Holanďané, Belgičané i české rodiny s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mraky, počasí (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Hlavní sezona opravdu začala až od poloviny července a vyvíjí se výborně, začali najíždět němečtí hosté ze Saska, Berlína a Špindlerův Mlýn se zaplnil,“ řekla Lucie Jandurová z infocentra ve Špindlerově Mlýně.

Podobný vývoj byl i v dalších střediscích, kam postupně kromě Němců začali přijíždět také Belgičané a Holanďané, potvrzuje Marek Šustr z infocentra v Janských Lázních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Krkonoš za letní rekreací přijíždějí nejen cizinci ale i české rodiny s dětmi. Na více informací se ptala redaktorka ČRo Hana Novotná

Podle Dana Moie z Holandska se cizincům nejvíce líbí příroda a příznivé ceny. „Samozřejmě se nám líbí příroda, můžeme tu dělat mnoho věcí i s dětmi, zkoušet paragliding, chodit po horách nebo jet do bazénu. V neposlední řadě tu jsou skvělé restaurace. Pro nás jsou velmi levné, můžeme tak dětem dopřát vše, co chtějí,“ dodává.

Kromě cizinců do krkonošských středisek jezdí také hodně česká klientela, hlavně rodiny s dětmi. Právě pro ně poskytovatelé služeb připravují aktivity od Harrachova až po Pec pod Sněžkou.

„Sezona je na přelomu července a srpna velmi dobrá. Denní návštěvnost je podstatně větší, hodně sem přijíždějí jednodenní návštěvníci, kteří ráno přijedou a večer odjedou,“ uvedla Eva Lorencová z infocentra v Peci pod Sněžkou.

Obsazenost hotelů je ale spíše vyšší, 70% obsazenost hlásí Pec pod Sněžkou a Janské Lázně a 80% Špindlerův Mlýn. Ceny za ubytování v penzionu začínají na 400 Kč se snídaní, průměr je 500 Kč za osobu a noc.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme