Abraham dojel v GP České republiky čtrnáctý, bodovali i Kornfeil s Hanikou

Český motocyklový závodní Karel Abraham získal 2 body ve Velké ceně České republiky. V závodě, který vyhrál Španěl Dani Pedrosa, dojel na 14. místě. Bodovali také oba čeští závodníci v kategorii Moto3. Jakub Kornfeil a Karel Hanika dojeli na 14. respektive 15. pozici.

Dani Pedrosa vyhrál GP České republiky

Dani Pedrosa vyhrál GP České republiky | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletý Karel Abraham se na bodovaných pozicích držel celý závod, v předposledním kole se dostal před jednoho ze soupeřů a zajistil si dva body za 14. místo.

Závod v Brně byl prvním v sezoně, který nevyhrál španělský supertalent Marc Márquez. Jedenadvacetiletý vítěz všech deseti dosavadních závodů skončil až čtvrtý, přesto dál suvernénně vede pořadí mistrovství světa.

První vítězství v sezoně si připsal Španěl Dani Pedrosa, který v závěrečných kolech udržel náskok před krajanem Lorenzem, na stupních vítězů je doplnil Valentino Rossi z Itálie.

Hanika dojel těsně za Kornfeilem

Jakub Kornfeil startoval do závodu Kategori Moto3 z páté řady, Karel Hanika ze šesté, start se ale více povedl mladšímu Hanikovi, který se dostal až na 12. místo, ale pak se začal propadat.

Ze dvou českých reprezentantů byl v průběhu 19 kol závodu víc vidět zkušenější Kornfeil. Útok na první desítku se mu ale nepovedl. V posledním kole se a dojel na 14. místě, těsně za ním se dostal do cíle Karel Hanika. Oba čeští závodníci se tak dostali na bodovaná místa.

V celkovém pořadí je Kornfeil dvanáctý, Hanika osmnáctý.

Diváci na Masarykově okruhu viděli velký souboj o vítězství, který se rozhodl až v posledních zatáčkách. V čele jedoucího Australana Millera předjel sedmadvacetiletý Francouz Alexis Masbou na Hondě a slaví první vítězství v seriálu mistrovství světa.

Závod třídy Moto2 ovládl Španěl Esteve Rabat, druhý dojel Mika Kalio z Finska. Čech Miroslav Popov závod nedokončil.

Alexis Masbou se dostal do vedení až v posledních zatáčkách GP České republiky | Foto: Reuters

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů:
Moto3: 1. Masbou (Fr./Honda) 40:59,759, 2. Bastianini (It./KTM) -0,157, 3. Kent (Brit./Husqvarna) -0,187, 4. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,200, 5. Miller (Austr./KTM) -0,217, 6. Binder (JAR/Mahindra) -0,310, ...14. Kornfeil -1,809, 15. Hanika (oba ČR/KTM) -1,838.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Miller 169, 2. Á. Márquez 146, 3. Vázquez (Šp./Honda) 145, 4. Fenati(It./KTM) 135, 5. Rins (Šp./Honda) 125, 6. Masbou 117, ...12. Kornfeil 56, 18. Hanika 20.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 41:05,058, 2. Kallio (Fin./Kalex) -3,274, 3. Cortese (Něm./Kalex) -6,227, 4. Lüthi -8,083, 5. Aegerter (oba Švýc./Suter) -8,145, 6. M. Viňales (Šp./Kalex) -9,392, ... Popov (ČR/Suter) nedokončil.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Rabat 208, 2. Kallio 196, 3. M. Viňales 150, 4. Aegerter 123, 5. Corsi (It./Kalex) 100, 6. Lüthi 81.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:47,800, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,410, 3. Rossi (It./Yamaha) -5,259, 4. M. Márquez (Šp./Honda) -10,454, 5. Iannone -17,639, 6. Dovizioso (oba It./Ducati) -17,834, ...14. Abraham (ČR/Honda) -1:04,135.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. M. Márquez 263, 2. Pedrosa 186, 3. Rossi 173, 4. Lorenzo 137, 5. Dovizioso 118, 6. A. Espargaró (Šp./Yamaha) 85, ...17. Abraham 25.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít