Spokojenost, dokázal jsem se vrátit, hlásil český koulař Marcell

Jako jediný postoupil z trojice českých koulařů do finále. Ani v něm se Jan Marcell neztratil. Druhým pokusem se dostal na průběžné páté místo, a i když si do konce závodu o jednu příčku pohoršil, byl spokojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Marcell

Jan Marcell | Foto: David Kubíček

„Jsem spokojený, i když medaile visely hodně nízko. Ale musím být soudný. Jsem po dvou operacích, vrátil jsem se fantasticky. Šestý místo na Evropě, není na co nadávat,“ usmíval se po závodě Jan Marcell.

Finále bylo velice vyrovnané. Od ostatních se odtrhnul akorát vítěz Storl z Německa, který prvním pokusem hodil 21,41 metru. Chybělo k medaili štěstí nebo spíš výdrž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šestý místo na Evropě, není na co nadávat, usmíval se po závodě Jan Marcell

„Sil jsem měl dost, po třetích pokusech jsem si říkal, že do toho budu bušit, co to půjde. A buď to se trefím, nebo ne,“ prozradil jednoduchou taktiku český koulař.

Ten byl po kvalifikaci nespokojený a v závodě pak předvedl zlepšení téměř o 40 centimetrů.

„Bylo to stejné jako v kvalifikaci, akorát jsem do toho dal více síly. A to jsem přesně nechtěl. První pokus jsem si říkal, že to urvu, že to zkusím. To se nepovedlo, tak jsem se vrátil do mírnějšího režimu a po třetích pokusech už to bylo hop nebo trop.“

Kvalifikace a závod koulařů proběhl netradičně v jeden den. A Jan Marcell měl problém, aby se vůbec dostal ze stadionu na hotel a zpátky.

„Bohužel nám ujel autobus a další jel za tři hodiny. Ta doprava, to je tady ‚krizovka‘. Tak jsme jeli taxíkem a vyšlo nás to na necelých 70 franků. Stihli jsme se najíst, dát si sprchu a chvilku si lehnout. V půl čtvrté už jsem jel zase zpátky,“ přibližuje nabitý den Jan Marcell.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme