Německá krize pokračuje i na ME. Plavecká velmoc čeká na medaili z bazénových soutěží

Třetí místo v hodnocení národů drží zatím Německo na domácím mistrovství Evropy v plaveckých sportech, a to hlavně zásluhou svých dálkových plavců. Jejich soutěže ale už v Berlíně skončily a mezi domácími fanoušky se šíří obavy, že v bazénové části jejich reprezentanti nebudou konkurenci stačit. Úpadek německého plavání navíc potvrdil při svém prvním startu i legendární Paul Biedermann .

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německé výkony nepozvedl ani hvězdný Biedermann. Na 400 metrů kraulem nepostoupil do finále

Německé výkony nepozvedl ani hvězdný Biedermann. Na 400 metrů kraulem nepostoupil do finále | Zdroj: Reuters

„Tlak na něj určitě bude, ale on je takový borec, že si s tím poradí. Ustál už daleko větší tlak,“ říkal před startem šampionátu na adresu největší domácí hvězdy trenér české reprezentace Vlastimír Perna.

Tlak ale 193 cm vysoký čahoun z Halle neustál už při svém prvním závodě, respektive jeho výkonnost nestačila na kraulařské čtyřstovce ani na postup do finálové osmičky. Držitele čtyř světových rekordů překonal dokonce i devatenáctiletý český talent Jan Micka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Němečtí plavci vyšli na úvod bazénových soutěží medailově naprázdno

Biedermann, jedenáctinásobný evropský šampion, se při příchodu do mixzóny snažil zlehčit svůj výkon, domácí novináři ale na podobnou notu naladěni nebyli.

„V druhé půli jsem byl moc pomalý, myslel jsem, že to doženu, ale bohužel. Nejsem z toho nadšený, tohle není sranda,“ omlouval Bidermann svůj úvodní propadák na domácím šampionátu, který může být dost dobře odrazem celé aktuální formy německého bazénového plavání.

Před pěti lety Koch nebo právě Biedermann vytvářeli ještě světové rekordy. Z posledních Her v Londýně ale už Němci nepřivezli olympijskou medaili, a to poprvé od roku 1932.

Hned na úvod ME musel Paul Biedermann vysvětlovat svůj propadák na kraulařské čtyřstovce | Foto: Michal Jurman

„Britta Steffen a Biedermann, ti už jsou pryč. Každé plavání má ale dobré a špatné roky,“ nezatracuje německé plavce česká znakařka Simona Baumrtová, která v úterním finále na 200 metrů znak nastoupí hned proti dvěma domácím hvězdám, Jenně Mensingové a Lise Grafové.

Domácí atmosféra většinou udělá s plavci pořádající země velké divy a v podobný efekt nezbývá než doufat i například dvojnásobné olympijské vítězce Brittě Steffenové. Ta loni v říjnu ukončila kariéru a nyní působí v Berlíně jako glosátorka zdejšího dění pro oficiální pořadatele šampionátu. Po prvním dnu jí jako přítelkyni Paula Biedermanna rozhodně do zpěvu nebylo.

Němečtí školáci zatím marně hledají své plavecké vzory | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme