Míru 'nekuřáckosti' litoměřických podniků nově označují hvězdičky

Dilema, jestli v restauračních zařízeních kouřit, nebo ne, vyřešili v Litoměřicích po svém. K už platnému nařízení o označení takových podniků přidali navíc městské certifikáty. Podle toho návštěvník pozná, jestli může například do kavárny také s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cigarety, kouření, tabák (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Jedna hvězdička je uzavřená nekuřácká místnost uvnitř, dvě znamenají, že je podnik nekuřácký a tři, že se nesmí kouřit i na předzahrádce,“ vysvětluje koordinátorka akce Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková.

Nejvyšší kategorii - tedy tři hvězdičky - splnilo tentokrát v Litoměřicích 8 zařízení. Jedním z nich je i jedna z cukráren. Fakt, že je nekuřácká, zákazníci vítají.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové označování nekuřáckých podniků v Litoměřicích se zajímal Jan Bachorík

„Myslím si, že se lidé rádi vracejí, a hlavně to máme také pro děti, takže by se to ani nehodilo. Už v roce 2001, odkdy cukrárnu máme, jsme ji dělali tak, aby byla nekuřácká,“ říká majitel cukrárny František Vály.

Litoměřice jsou jedním z prvních měst v republice, které podobné certifikáty nekuřáckým provozovnám vydávají.

Vedle toho pořádají i besedy proti kouření například na školách, kde před kouřením varují nejrizikovější skupinu - děti.

Jan Bachorík, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme