Za nepovedený vtip s ovlivněním zápasu dostal mladý hokejista roční distanc

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje se zabývala pokusem o ovlivnění výsledku pátečního utkání juniorské ligy mezi Litvínovem a Českými Budějovicemi. Viník z jednání odešel s trestem ročního zákazu činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas berlínských a zlínských hokejistů provázela skvělá atmosféra | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Disciplinární komise dospěla k závěru, že šlo o zvlášť závažný přestupek. V takovém případě se ukládají trety od devíti do osmnácti měsíců,“ říká ke konečné výši trestu pro nezletilého útočníka juniorky Motoru České Budějovice mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

„Rozhodující asi bylo, že komise nepřijala hráčovu obhajobu, že šlo o nepovedený, špatně pochopený vtip. Tomu nenasvědčovaly žádné důkazy, proto se rozhodla pro trest ve dvou třetinách z maximálního možného.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci sleduje Petr Kadeřábek

Mladý forvard před pátečním duelem jeho týmu v Litvínově kontaktoval brankáře soupeře a chtěl se s ním dohodnout na ovlivnění výsledku. Gólman Litvínova ale odmítl a vše oznámil trenérům.

Ti okamžitě kontaktovali vedení Českého svazu ledního hokeje, které utkání odložilo, a pět dnů po celém incidentu už svazová disciplinární komise vynesla trest.

„K tomu jsme měli jednoznačný důkazný materiál, protože ta komunikace proběhla přes facebook. Ani jeden z hráčů pravost materiálů nepopřel, názory komise a hráče se rozcházely jen v otázce motivace. Nebylo tam žádné tvrzení proti tvrzení, proto mohla rozhodnout tak rychle,“ vysvětluje Zikmund.

Případ přitom od pátku šetří i policie a například fotbalová disciplinárka nechtěla před časem v podobných kauzách rozhodovat dříve, než policisté své šetření uzavřou.

„Hokejový svaz má vlastní předpisy, podle nich může nezávisle postupovat. Policejní šetření probíhá nezávisle a rozhodnutí spolu nesouvisí.“

S mladým hokejistou se už v neděli rozloučili v Českých Budějovicích, když ho vyloučili z kádru. Teď dostal roční zákaz činnosti od svazu a bude čekat, jaký verdikt vynesou orgány činné v trestním říz

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme