České basketbalistky se vrací do Karlových Varů, kde vybojovaly stříbro z MS

Před čtyřmi lety české basketbalistky vybojovaly historický úspěch. Na světovém šampionátu získaly stříbro. V Karlových Varech ve finále podlehly Spojeným státům. Vzpomínky na výjimečný turnaj ale zůstávají. V lázeňském městě navíc už v úterý startuje mezinárodní turnaj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky během přípravného duelu s Mozambikem

České basketbalistky během přípravného duelu s Mozambikem | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Vždycky si vzpomeneme, když do haly ve Varech přijedeme a vzpomínky se tam ukážou, na druhou stranu nemůžeme žít jen z toho a musíme o to víc trénovat a snažit se být lepší a lepší. Abychom mohli takový úspěch zopakovat,“ říká nejlepší česká basketbalistka uplynulé sezony Eva Vítečková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravu basketbalistek před MS sleduje Pavel Petr

Na světový šampionát se před čtyřmi lety těšila také Romana Hejdová. Zdravotní problémy ji o reprezentační starty připravily. „Pro mě to bylo smutné. Hrozně mě mrzelo, že jsem onemocněla. Nebylo to tím, že bych z té nominace vypadla. Nevím, jak by to tehdy dopadlo. Pak jsem se jela dívat na holky, atmosféra byla super a byl to fenomenální úspěch."

Tým dovedl až do finále trenér Lubor Blažek. Do minulosti se ovšem už příliš vracet nechce. Spíš si prý vybaví, jak je to dávno a čas rychle letí.

Trenér Blažek se dívá do budoucnosti

„To co bylo, trvá chvilku. Člověk něco skončí a se připravuje dál.“ Karlovarský turnaj se stal v posledních letech tradicí. Pouze se posunul jeho termín. Hraje se měsíc před startem mistrovství světa v Turecku.

„Podmínky v Karlových Varech jsou velmi dobré a myslím, že právě oni vzpomínají na to období mistrovství světa a vytvoří nám tam podmínky jako tenkrát,“ je přesvědčen trenér Lubor Blažek. České basketbalistky se od úterý do čtvrtka postupně v KV Aréně utkají s Koreou, Srbskem a Kanadou.

Celé úterní utkání domácího výběru s Koreou odvysílá internetový stream Český rozhlas Sport na webu zpravy.rozhlas.cz a poslouchat ho můžete i přes aplikaci iRadio určenou do mobilů a tabletů. To samé platí i o středečním duelu Česko - Srbsko.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme