Češi potvrdili na MS v letním biatlonu roli favorita a ovládli smíšenou štafetu

Kvarteto Vítková, Soukalová, Šlesingr a Moravec vyhrálo smíšenou štafetu na světovém šampionátu v letním biatlonu na kolečkových lyžích. V ruském Ťumeni vyhráli Češi s náskokem téměř dvou minut před druhou Ukrajinou a třetím Slovinskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonisté v ČRo | Foto: Jan Rasch

V soutěži mixů se dařilo i českým juniorům, kteří ve složení Jessica Jislová, Kristýna Černá, Adam Václavík a Tomáš Vojík také nenašli přemožitele.

Na Sibiř zamířil nejsilnější možný český výběr se všemi medailisty z olympijských her v Soči přímo z dvoutýdenního soustředění ve slovinské Pokljuce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Veronikou Vítkovou po trimfu na MS v letním biatlonu

„Od začátku jsme se drželi na čele, což jsme chtěli, protože tyhle štafety byly nazvány jako Memoriál Václava Fiřtíka. Takže jsme rádi, že se nám to takhle povedlo. Jeli jsme sem s tím, že když už to takhle nazvali, je naše povinnost se zúčastnit, protože jsme to v plánu neměli,“ říká Veronika Vítková, která závod rozjížděla.

Po ní se na trať vydala další medailistka ze Soči Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, kteří byli na střelnici bezchybní. Na posledním úseku nahradil Soukupa loni zraněními sužovaný Michal Šlesingr a pouze dvakrát dobíjel.

Vrtkavější střelbu zvládli

„Někomu víc vyhovují kolečkové lyže a je letní typ, dalšímu zase lyže a zima. Když to ale vezmu, tak všechny týmy na kolečkových lyžích jezdí přes léto hodně. Je to vlastně taková imitace zimního biatlonu. Jediný větší rozdíl je na střelecké položce vestoje, kde je to na těch kolečkách takové vrtkavější,“ dodává Vítková.

V pátek jsou na šampionátu na kolečkových lyžích na programu sprinty juniorských kategorií, v sobotu sprinty dospělých a šampionát zakončí v neděli stíhací závody.

Mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Ťumeni (Rusko):

Smíšené štafety - Memoriál Václava Fiřtíka:

1. ČR (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) 1:13:01,1 (0 tr. okruhů + 3 dobíjení), 2. Ukrajina -1:47,8 (0+8), 3. Slovinsko -2:48,7 (2+12)

Junioři: 1. ČR (Jislová, Černá, Václavík, Vojík) 1:20:30,5 (1+16), 2. Rusko -1:26,0 (2+13), 3. Ukrajina -2:43,1 (0+8)

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme